Achter het huis waar ik eerder woonde lag een - doodlopend - steegje met twee 30*30 cm stoeptegels naast elkaar en aan weerszijden twee strookjes van onbestemde aard: grind, aarde en gras
Voor mij was dat steegje heel belangrijk: anders had ik iedere dag met de fiets door de voordeur, hal en woonkamer moeten rijden; maar daar had ik OSM niet voor nodigâŠ
De steeg was dus zo breed dat je naast je fiets er door kon lopen, want je wilt toch niet beweren dat je door een dergelijk steegje gaat fietsen, of wel soms?
Je moet misschien een flinke tijd door Hoogland en Amersfoort Schothorst, Zielhorst, Kattenbroek en Nieuwland of in de binnenstad van Haarlem of Amsterdam te voet rondgezworven hebben, om anders te gaan denken over alle gangetjes, pijpen, paden, stegen, achterommetjes, etc. etc. en over wat openbaar is en wat niet en hun nut in het dagelijks verkeer.
Dus nogmaals: Ik denk dat je plaatselijk bekend moet zijn om de juiste waarde aan bepaalde zaken te kunnen hechten.
Brandweer en politie zullen het niet met je eens zijn. Het bestaan niet kennen, of het niet tijdig kunnen vinden, van een âachterommetjeâ heeft mensenlevens gekost!
Maar hoe je het ook went of keert: het advies geven iets niet te tekenen omdat je er zelf het nut niet van inziet is, volgens mij, niet in de geest van OSM.
Na discussie eerdere jaren gebruik ik nu.
Waar ook de behoefte naar onderscheid werd aangegeven.
highway=path path=service service=alley
path, omdat footway vervoersvormen uitsluit.
service, om het karakter van de weg aan te geven.
alley, om de achter de huizen aan te geven.
Kan, maar de achterpaadjes en doorsteekjes zijn hier vooral achterommetjes van en voor bewoners. Doorlopers wil je via de openbare trottoirs. Dus als ze het spotaan gebruiken, niet zoân probleem. Gebruiken voor navigatie: bij voorkeur niet.
Tsja, ik woon in een kruip door/sluip door wijk uit de jaren 80. Als je niet al teveel wilt omlopen, moet je wel van de binnenpaadjes gebruik maken. Ook al omdat de straten stoeploos en niet bepaald breed zijn en in veel automobilisten moeite hebben met aanhouden van een passende snelheid.
Routeren achterommetjes ook als je ze op destination zet.
Dan zouden ze door de planner toch niet voor een doorgaande route gebruikt moeten worden?
Doet de planner dat wel, dan is de planner fout.
Bij nieuwe bebouwing in oude wijken zie je tegenwoordig ook vaak dat er een hek geplaatst wordt bij de uitgangen. In dat geval is het mappen natuurlijk eenvoudig (access=private, als je ze al mapt).
Ik zit even te kijken of er op de kaart ergens footpath zijn met access=destination, maar beide routers op openstreetmap.org gaan daar zo te zien niet goed mee om. Jammer.
Tja, dat gaat niet zo als het hoort,
maar voetpaden weglaten of achterommetjes, stegen, e.d. maar helemaal niet tekenen omdat de planners het fout doen isâŠ
Misschien dat de routers aannemen dat access=destination de gewone access-tags overruled. Zou de tagging niet foot=destination moeten zijn? En dan nog access=no erbij? Of toch vehicle=no + horse=no?
destination Only when travelling to this element/area; i.e., local traffic only. NOTE: This restriction often only applies to certain modes of transportation (e.g., only to vehicles). Take care to use the right transport mode restriction; e.g., vehicle=destination when only vehicle traffic is restricted.
Wanneer is een straat nou een âStraatâ en wanneer een âKleine openbare wegâ?
Ik wordt er niet echt wijs uit. In sommige wijken wisselt dit op de kaart zelfs per stuk⊠de halve straat een âStraatâ en de andere helft een âKleine openbare wegâ? In veel wijken is het een wir-war