ok sprawdze jutro w ruchu autem jak liczy i dam znac
wolnego ramu tez mam ponad 1.5GB (asus 5z)
dla porownania ta sama trase w here liczylo mi kilka sekund i tez sie sprawdza, tylko ostatnio bylem w chinach i tam here nie dalo rady, w zasadzie kraj nie jest opisany i za bardzo nie mozna uzywac takiej offline aplikacji
a tak z ciekawosci czy jest jakas mozliwosc sciagniecia np calej europy jakos prosciej niz sciaganie kazdego kraju osobno?
Nie wiem czemu tak uparliście się na tego Osmanda? Bardzo dobry mapnik ale nawigacja samochodowa taka sobie… Skorzystajcie chociażby z Magic Earth Nav. który używa OSM i jest pełnokrwistą nawigacją samochodową.
Ja też odnoszę wrażenie, że OsmAnd zatrzymał się w rozwoju jakoś w 2012 roku.
MagicEarth owszem ma czytelne mapy (i w miarę spoko nawigację), ale szukanie POI jest bardzo słabe. (Dlaczego u licha POI nie mają podpisanych kategorii?!)… Niestety z nawigacjami/mapami mobilnymi opartymi na OSM jest zawsze jakieś “ale”
Jeżeli chodzi o Polskę to aktualizacje bez live pojawiają się co miesiąc. Zmieniło się tylko to, że mapy są podzielone na województwa, bo całość w marcu przekroczyła 2GB. Trzeba więc usunąć stare mapy i wczytać nowe (podzielone)
Pytanie - ostatnie uaktualnienie Polski (bez live) - z 1 stycznia 2021. Wiele zmian naniesionych dwa tygodnie temu nie ma na aktualnej mapie. Czy tylko ja tak mam?
Dziękuję - faktycznie. Przeanalizowałem dokładniej i w aktualnym pliku dla woj. mazowieckiego nie widzę zmian wprowadzonych w listopadzie. Zauważyłem to już na początku grudnia - ale myślałem, że jest kilka dni przesunięcia. Napiszę maila.
Tylko że MapFactor i OsmAnd to programy o zupełnie różnych zastosowaniach. MapFactor jest typową nawigacją samochodową i kompletnie nie nadaje się do turystyki (pieszej czy rowerowej). Natomiast OsmAnd słabo sprawdza się w obliczaniu trasy szczególnie przy dłuższych trasach.
Akurat używam często obydwu tych programów i dla mnie zupełnie nie są konkurencją.
A co do aktualności map to ostatnia aktualizacja mapy Polski w MapFactor jest datowana na 12.08.2020.
Ściągnąłem ostatnią mapę OSM z http://download.geofabrik.de/ wgrałem do OsmAnda i wszystkie grudniowe poprawki są widoczne. Czyli problem ewidentnie leży w repozytorium map OsmAnda.
Czy orientuje sie ktos, czemu w OSMAnd niektore przystanki we Wroclawiu maja normalna nazwe, a niektore numerki?
Nie wiem, czy to regula, ale z tego co zauwazylem, przystanki tramwajowe i kolejowe maja normalna nazwe, a autobusowe maja numerki.
Z tego co widzę, to tak się wyświetlają węzły z public_transport=platform. Dotyczy to więc także “peronów” tramwajowych, tyle że przy nich jest jeszcze drugi węzeł na torach i tam widać nazwę, a przy autobusowych highway=bus_stop jest razem z public_transport=platform, więc widać tylko ref.
To dotyczy domyślnego stylu renderowania, w innych np. LightRS widać nazwę.
Dzieki, to bede musial to sprawdzic, jak sie zaktualizuje osmand, bo na razie, to sporo tych styli nie wyswietla nazwy. Mozna uzyc POI i wtedy z tego co widzialem, to wyswietla nazwe, ale wtedy w jednym miejscu wyswietlaja sie zdublowane pozycje i robi sie nieczytelne.