De weg, the road, is landuse=highway. Dus geen landuse=forest, zo ook eigenlijk bij tracks en ook bij path.
Bij eerste intekening van path, maar ook tracks kan dat over bestaande polygon, doe ik ook, maar nooit aan een perceelgrens gekleeft, highway los. Wanneer iemand dat uitgesneden heeft, ook al is het niet af, vindt ik het niet gepast om polygonen links en rechts te verbinden of samen te voegen. Dan verbeter ik het (deels) of laat het zo voor de volgende. Mijn focus ligt dan even meer op het recht leggen van de wegen, ook een beetje in afwachting van BGT ontwikkelingen (organisaties die instappen).
Nu is daar de ontwikkeling van area:highway, wat topografisch de wijdte van het pad/weg weer geeft.
Het was er toen nog niet, maar eigenlijk is men toen vergeten dat in te tekenen (detail) Hadden we nu niet deze discussie gehad. Het half af zijn. TOP10NL, heeft dat wel. Verkeerde reden om het weg te gooien. Vandaar, dat ik zeg revert.
Voor je revert kan je natuurlijk al jouw ingetekend onderdelen aanklikken en deze in nieuwe laag kopiëren en opslaan als een OSM file. Later na revert weer gebruiken en kopiëren in je nieuwe laag. En KiaaTiX cut out tool gebruiken.
“Het bos is meer gedetailleerd na mijn changeset dan deze was daarvóór” voor mij een vraagteken, ik twijfel daarover.
Kijkend naar de revert (geladen) en de bos percelen, vergelijkend met AHN2, liggen de percelen nagenoeg goed met nog niet ingetekend track er tussen, met nagenoeg dezelfde afwijking als de intekening van de track en path.
Zelf heb ik op twee schermen twee keer JOSM geopend, op ieder scherm een laag actief en kopieer ze zo over.
Waar bestaat de weg uit, onderdelen, de rijbaan (lanes), eventueel middenberm, eventueel vluchtstrook (shoulder), de berm (verge met landcover) met daarin eventueel een fietspad/voetpad (trottoir?). Alles landuse=highway waarbij de rijbaan area:highway=unclassified de berm area:highway=verge landcover=grass als voorbeeld.
Het gebruik van landuse=grass voor de berm, zal nog wel even gebruikt worden totdat landcover gebruikt gaat worden.
Wanneer nu ingetekend gebruik ik nu landuse=grass met landcover=grass en area:highway=verge, kan men dat later aanpassen naar landuse=highway.
Als er een wegrand (kerb) is kan naast de weg gelijk het publiek groen beginnen, dan is er geen sprake van berm (verge).
Vaak ligt er nog een greppel of sloot, daar achter beginnen de bomen. landcover=trees. Bepalend is waar de boom de grond raakt, daar begint het bos als landuse.
trail_visbility, er zijn van die paden die slecht zichtbaar zijn, niet uitgelopen, jaargetijde afhankelijk, achteraf, weinig gebruikt, hoog grass of een bladlaag. Toch zijn de paden er, mogen niet verloren gaan. Dan horen ze op een kaart.
Kijk je naar de loopgraaf en neem je AHN2 maaiveld erbij dan zie je de loopgraaf lijn niet goed ligt en dat het veld ook veel groter is.
Dezelfde problematiek als wegen recht leggen, grof op survey ingetekend, op basis oude luchtfoto (BING) of opgenomen gpx is per definitie afwijkend met de werkelijkheid, maar geeft een goede indicatie.