tak, mam zainstalowana cala polske jako jeden plik, nie osobne wojewodztwa.
dzisiaj zainstalowalem aktualizacje ze sklepu play do wersji 3.3.8 i tego bledu juz nie widze, ale samo generowanie trasy i tak trwa dlugo chociaz szybciej niz poprzednio.
trase wyznaczam dla samochodu, omijam drogi nieutwardzone, lodowe, promowe, wahadlowe.
teraz z ciekaowsci dalem wyznaczenie trasy z dabrowy gorniczej (cala bez ulicy) do jeziora sniardwy - liczy trase juz od kilku dobrych minut i nie potrafi jej wyliczyc.
a jak dam elk - sniardwy to juz policzy znacznie szybciej.
ogolnie widze ze bardzo dlugo trwa obliczanie tych dluzszych tras, takich ponad 300,400km
czy u Was tez tak wolno to dziala?
Tak.
U mnie na wersji 2.0.4 przy ok. 1,5GB wolnego RAM (LG Q7 + jeden plik z mapami dla całej Polski) podczas wyliczania trasy powyżej 200km dostaję komunikat że obliczanie będzie trwało długo bądź też nie będzie w ogóle możliwe.
Testowałem np. Jelenia Góra => Gdańsk - dał radę ale potrzebował ok. 30 minut.
Najciekawsze jest jednak to, że kiedy używam OSMAnd w „ruchu” tj. podczas fizycznego przemieszczania się autem z załączonym odbiornikiem GPS tą sama trasę (tj. od bieżącej lokalizacji do Gdańska) wylicza mi w około 2-3 minuty.
Spróbuj w ten sposób i daj znać czy jest jakaś różnica.
ok sprawdze jutro w ruchu autem jak liczy i dam znac
wolnego ramu tez mam ponad 1.5GB (asus 5z)
dla porownania ta sama trase w here liczylo mi kilka sekund i tez sie sprawdza, tylko ostatnio bylem w chinach i tam here nie dalo rady, w zasadzie kraj nie jest opisany i za bardzo nie mozna uzywac takiej offline aplikacji
a tak z ciekawosci czy jest jakas mozliwosc sciagniecia np calej europy jakos prosciej niz sciaganie kazdego kraju osobno?
Nie wiem czemu tak uparliście się na tego Osmanda? Bardzo dobry mapnik ale nawigacja samochodowa taka sobie… Skorzystajcie chociażby z Magic Earth Nav. który używa OSM i jest pełnokrwistą nawigacją samochodową.
Ja też odnoszę wrażenie, że OsmAnd zatrzymał się w rozwoju jakoś w 2012 roku.
MagicEarth owszem ma czytelne mapy (i w miarę spoko nawigację), ale szukanie POI jest bardzo słabe. (Dlaczego u licha POI nie mają podpisanych kategorii?!)… Niestety z nawigacjami/mapami mobilnymi opartymi na OSM jest zawsze jakieś “ale”
Jeżeli chodzi o Polskę to aktualizacje bez live pojawiają się co miesiąc. Zmieniło się tylko to, że mapy są podzielone na województwa, bo całość w marcu przekroczyła 2GB. Trzeba więc usunąć stare mapy i wczytać nowe (podzielone)
Pytanie - ostatnie uaktualnienie Polski (bez live) - z 1 stycznia 2021. Wiele zmian naniesionych dwa tygodnie temu nie ma na aktualnej mapie. Czy tylko ja tak mam?
Dziękuję - faktycznie. Przeanalizowałem dokładniej i w aktualnym pliku dla woj. mazowieckiego nie widzę zmian wprowadzonych w listopadzie. Zauważyłem to już na początku grudnia - ale myślałem, że jest kilka dni przesunięcia. Napiszę maila.
Tylko że MapFactor i OsmAnd to programy o zupełnie różnych zastosowaniach. MapFactor jest typową nawigacją samochodową i kompletnie nie nadaje się do turystyki (pieszej czy rowerowej). Natomiast OsmAnd słabo sprawdza się w obliczaniu trasy szczególnie przy dłuższych trasach.
Akurat używam często obydwu tych programów i dla mnie zupełnie nie są konkurencją.
A co do aktualności map to ostatnia aktualizacja mapy Polski w MapFactor jest datowana na 12.08.2020.
Ściągnąłem ostatnią mapę OSM z http://download.geofabrik.de/ wgrałem do OsmAnda i wszystkie grudniowe poprawki są widoczne. Czyli problem ewidentnie leży w repozytorium map OsmAnda.
Czy orientuje sie ktos, czemu w OSMAnd niektore przystanki we Wroclawiu maja normalna nazwe, a niektore numerki?
Nie wiem, czy to regula, ale z tego co zauwazylem, przystanki tramwajowe i kolejowe maja normalna nazwe, a autobusowe maja numerki.