Rozpocząłem niedawno pracę z osm.
Próbuję obecnie uporządkować dane mapy w mojej okolicy. Natrafiłem obecnie na pewien problem - możliwe, że związany z moimi zmianami, nie potrafię znaleźć z związku między błędem i moimi zmianami proszę więc o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników mapy.
Kilka kafelków w kilku powiększeniach (17,18) w okolicy rzeki przybrało niebieski kolor (jak rzeka).
Nie mam pojęcia co mogło spowodować taki efekt - czy może istnieć związek z moimi zmianami? Czy to może jakiś zbieg okoliczności?
Proszę o pomoc, może jakieś wyjaśnienie czy radę co dalej z tym robić.
Chyba nic, jak tylko na dwóch przybliżeniach, to pewnie tylko rendering się popsuł. Twoje zmiany mogły miec na to co najwyżej pośredni wpływ. Ale lepiej by było, gdyby ktoś to JOSMem obejrzał, ja chwilowo nie mogę.
Przed chwilą sprawdziłem obszar i faktycznie był na niebiesko. Jednak po odświeżeniu cache (Ctrl+F5) widok wrócił do normy. Wszystko powinno być zatem OK.
Rzeczywiście to chyba problem z cache. Przy czym, jak napisał Marek-M zwykłe odświeżenie strony (F5) nie pomaga, potrzebne opróżnienie cache (ctrl+F5) i rzeka wróciła w koryto
Pozdrawiam i dziękuję bo bałem się, że pomimo starań coś poważniej zepsułem.