Rzucajcie terminy i miejsca, to coś wybierzemy.
No to proponuję Costa Coffee w budynku Rondo1 (przy Rondo ONZ 1) w jakichś godzinach po 16-tej, data (do dyskusji, bo mi pasują ogólnie poniedziałki, wtorki i środy) - 8 sierpnia. Co Wy na to?
EDIT: ale 14-go wyjeżdżam i nie ma mnie do końca sierpnia, a potem przez tydzień będzie mi pasować raczej 18-ta niż wcześniej.
Ja póki co jestem na urlopie, ale od poniedziałku w Warszawie i do złapania. Wtedy się określę co do swoich terminów. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
8 sierpnia koło 19 jest dla mnie OK. Jak będzie nas mało, to kawiarnia wystarczy. Ktoś jeszcze chciałby do nas dwóch dołączyć wtedy?
Jak dam radę to się zjawie
My z Ryśkiem już się znamy osobiście, jakby ktoś jeszcze doszedł, to szukajcie tych dwóch wielkich facetów (na zdjęciu siedzimy w pierwszym rzędzie od lewej) :
http://sotm-pl.eu/wp-content/uploads/2018/04/44.-SOTM_Poland_2018-zdj%C4%99cie-grupowe-1024x768.jpg
Tylko ja już nie mam temblaka
Ze spraw technicznych: WiFi na miejscu jest, z prądem może być trudniej.
Chyba masz fejsbuka, to dodaj się do naszej grupy i tam wrzuć info. Jest dużo ludzi ze stolicy
Za późno, prędzej będę na spotkaniu, niż na fejzbuku.
A ja nie mam fejsa w ogóle. Michał, a ty możesz wrzucić to info?
No i się spotkaliśmy we trzech, wtyczka ruszyła i w ogóle wszystko się jakoś udało ustawić, ale nie było zdefiniowanej warstwy budynków z polskiego Geoportalu (a kiedyś chyba była!) i były dziwne problemy z dodaniem warstwy WMS do JOSM-a (wyskakiwał wyjątek i się nie dało normalnie tego zrobić). Czy ktoś spotkał się z tymi problemami ostatnio?
http://www.ukosne.um.warszawa.pl
Warszawa stała się rajem dla micromappingu.
Czy ktoś się orientuje lepiej orientuje w zasadach wykorzystania tych danych niż ja. Możemy korzystać z danych um.warszawa.pl? Niby można, a nie można. Jak to jest?
Temat był już omawiany. Wszystkie informacje są zebrane tutaj:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Geoportal.gov.pl
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Geoportal#Odpowied.C5.BA_GUGiK_08.2013_-_us.C5.82ugi_Geoportalu_nieodp.C5.82atnie_bez_ogranicze.C5.84
Nie wybiera się ktoś w tę okolicę Warszawy? Jakiś anonim pracowicie nastrzelał tam sporo dość szczegółowych uwag…
https://www.openstreetmap.org/node/9720015794#map=16/52.1812/21.0050 - zmapowałem Warszawski Mordor bo go w OSM nie było.
Nie jestem na 100% pewien czy to optymalna lokalizacja, więc może warto przesunąć trochę (z grubsza OK powinno być).
Mordor był już jako alt_name dla Służewca i mi to pasuje, chociaż może loc_name byłoby lepsze.
Planujemy spotkanie OSM w Warszawie w Cuda na Kiju (piwo/prosecco/pizza).
https://osm.org/node/2440121740
Przy Rondzie de Gaulle’a (z palmą).
10.08.2022 18:30
Och, szkoda że akurat będę jakieś 200km stamtąd…
Ja się klasyfikacją dróg (poza residential i service) nie zajmuję, więc wrzucam temat:
- czy Mazowiecka to naprawdę ta sama klasa co Świętokrzyska?
- czy Mokotowska to naprawdę ta sama klasa co Aleje Ujazdowskie?