Od 1 stycznia 2019 nastąpiła zmiana administracyjna granic dawnej miejscowość Matysówka z gminy Tyczyn. Obecnie jest to osiedle w Rzeszowie z nowymi ulicami i numerami domów. Czy mógłby ktoś pomoc zaktualizować ten teren. Z góry dziękuję za pomoc.
maraf24 być może, ale wyszukujący nawet nazwy ulic żadna z tego terenu nie ma informacji, że jest położona w Rzeszowie, tylko Druga Strona(a co najwyżej do dawna nazwa części byłej miejscowości położonej po drugiej stronie strumyka).
Wszystkie są w Rzeszowie, bo takie są granice adminstracyjne. Nominatim, Osmand bierze pod uwagę tę granice, a nie tag z miejscowością.
Chodzi Ci zapewne o wyświetlanie w Nominatimie, ale to jest głównie jego problem - czyli poprawa adresów nie pomoże na Drugą Stronę.
Spytałem niezawodny Wykop i to jest obiekt kanalizacji deszczowej (też mi przyszło do głowy coś z hydrotechniką, gdy popatrzałem na wyższej rozdzielczości zdjęcia).
W normalnych warunkach obiekt spiętrza wodę kanału melioracyjnego i odprowadza przez wał przeciwpowodziowy do rzeki Łęg. W razie przyboru wody w rzece, kiedy jej poziom jest wyższy niż kanału - blokuje przepływ zwrotny i pompuje wodę z kanału do rzeki.
Ja zrobiłbym odrębnie jaz (koniecznie ze wspólnym węzłem z linią rzeki, bo walidator JOSM woła ostrzeżenie że ”przecinające się szlaki wodne”) i odrębnie zaraz równolegle ścieżkę jako most z layer=1 + schody na krańcach.
Jeśli zrobisz linię ścieżki po linii jazu JOSM będzie wołał „Nakładające się linie” szlak wodny + droga.
A skoro masz już takie ładne zdjęcia jazu możesz je wrzucić do europejskiego projektu AMBER – mapowania przeszkód na rzekach dla swobodnej migracji ryb.
No i zmapowałbym brzegi rzeki jako waterway=riverbank bo na zdjęciach widać że rzeka jest (przynajmniej przed jazem) dość szeroka, a w bazie OSM jest tylko symboliczna linia pociągnięta środkiem cieku.
Budynek jako stacja pomp => man_made=pumping_station + pumping_station=water + operator=Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.
Do obszaru industrial ewentualnie name=stacja pomp Zabrnie.
I podobnie jak przy rzece Łęg dodałbym brzeki kanału przed stacją jako waterway=riverbank.
I tu małe zaskoczenie - już ktoś zgłosił i to niedawno - na początku marca. Sugerowane zmiany naniosę gdzieś wieczór, jak mnie dopuszczą w domu do komputera;)
Hejka! Ostatnio wpompowałem trochę “życia” w miasto Łódź, wzorując się na mapach Automapa i informacjach o tym, która ulica jest zwana arterią albo tranzytówką. Tak więc, te arterie i tranzytówki zmieniłem na secondary. Część się zgadza a część nie. Koordynator powiedział mi, że okej… Ja uważam, że teraz jest dobrze. Cytuję wiki: “Dla bardziej obciążonych ruchem dróg, odpowiedniejszy jest tag highway=secondary lub o wyższej kategorii.” A zapewniam, że te ulice mają tak napięty ruch jak plandeka w żuku. Chociaż patrząc na tę zasadę i na ostatnie lata i na to jakie są korki, to 90% Łodzi powinno być secondary… Czy moglibyście mi pomóc zrobić tę mapę tak, by nie była tylko dlatego że tak było od dawna, ale żeby była zrobiona jak należy?
PS. Nauczcie mnie proszę , jak wstawiać tutaj zrzut ekranu do posta ?