Prawie na pewno to robota DWG.
Co do wpisów, to choć zaczęły budzić moje wątpliwości, to jednak ich autor/ka miał wiedzę na temat OSM, a przynajmniej przeczytał ze zrozumieniem wpisy na forum.
Prawie na pewno to robota DWG.
Co do wpisów, to choć zaczęły budzić moje wątpliwości, to jednak ich autor/ka miał wiedzę na temat OSM, a przynajmniej przeczytał ze zrozumieniem wpisy na forum.
Mnie ten przypadek SEO spamu bardzo skonfundował. Tyle zachodu o linki, które i tak będą nofollow - a bezpośrednich czytelników wpisów relatywnie mało. Przy obecnych cenach pracy ludzkiej w Polsce trzeba być niespełna rozumu, by się bawić w taką chałupniczą robotę, zamiast wykupić reklamy.
Lub został skasowany jako spamer (skorzystałem z linku “Report user”).
Tagging na nabble.com się już od dłuższego czasu nie aktualizuje, w odróżnieniu od talk, które jest aktualne.
Już się aktualizuje.
Ciekawa nowa opcja - Open Location Code
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposal_Open_Location_Code
Pewnie już wszyscy zainteresowani znają serwis pokazujący globalną historię tagów:
https://taghistory.raifer.tech
Teraz powstaje serwis do bardziej szczegółowej analizy historii, np. tylko na danym obszarze:
https://github.com/tyrasd/taghistory/issues/13#issuecomment-482871484
Adresacja to ciekawy przypadek: Czy mamy już ją kompletną, czy może osoby robiące importy się znudziły?
Adresacja to ciekawy przypadek: Czy mamy już ją kompletną, czy może osoby robiące importy się znudziły?
No przecież rośnie…
Czy jest jeszcze coś innego niż geoportal z którego podkładu do edycji - jako statystycznie najdokładniejszego patrząc całościowo na powierzchnię Polski - korzysta OSM. Bardzo często ortomapy z Geoportalu w trybie edycji OSM się nie ładują, czarne tło, inne mapy mniej dokładne w tym samy czasie ładują się bez zastrzeżeń. Od wczoraj od wieczora geoportal jak przystało na państwowy projekt jest martwy. Generalnie wszystko co w adresie strony w tym państwie z dykty ma ciąg “gov.pl” jest beznadziejne! Idą na to grube miliony, a wiecznie niesprawne.
Nie ma tygodnia żeby tam się coś nie pierniczyło, to któraś warstwa się nie ładuje, to mapa topograficzna złapała czkawkę, itp. Gdyby była możliwość chętnie bym skorzystał z geoportalowych map topo i orto i siatki numeracji budynków w wersji off line, bo projekt ten państwowy chodzi gorzej niż robiony oddolnie OSM.
Mieć coś takiego jak Automapa tylko w wydaniu dla geoportalu. Sama warstwa topograficzna pewnie z kilkasem MB ważyć będzie. Zastanawia mnie ile ważą łącznie wszystkie zdjęcie ortofotomapy dla powierzchni całej Polski. I taki pakiet off line raz na miesiąc sobie aktulizować i by śmigało wszystko pięknie, a nie jak krew z nosa. Ruszysz mapą i nieraz czekasz pół minuty aż łaskawie warstwa dana zaskoczy.
W j. angielskim używany jest termin OSM “mapper”.
Jaki powinien być, właściwy, odpowiednik w j. polskim?
W j. angielskim używany jest termin OSM “mapper”.
Jaki powinien być, właściwy, odpowiednik w j. polskim?
W j. angielskim używany jest termin OSM “mapper”.
Jaki powinien być, właściwy, odpowiednik w j. polskim?
Unacześniacz!
W j. angielskim używany jest termin OSM “mapper”.
Jaki powinien być, właściwy, odpowiednik w j. polskim?
“Mapujący”. “Mapowicza” ani “mapera” nie ma w polskich słownikach.
Ewentualnie “kartujący”.
“Mapujący”. “Mapowicza” ani “mapera” nie ma w polskich słownikach.
Ewentualnie “kartujący”.
Nie musi być w słowniku. Słownik zawsze z pewnym opóźnieniem odnotowuje nowe słowo.
Nie musi być w słowniku. Słownik zawsze z pewnym opóźnieniem odnotowuje nowe słowo.
Pełna zgoda. Dla purystów językowych niech będzie: “tworzący/-a mapy”.
“Kartujący” to chyba karciarz (“działający” kartami), albo maper z rosyjska (karta = mapa).
Pełna zgoda. Dla purystów językowych niech będzie: “tworzący/-a mapy”.
“Kartujący” to chyba karciarz (“działający” kartami), albo maper z rosyjska (karta = mapa).
Purystom wystarczy “mapujący”. Po co tworzyć nowe słowa, gdy istnieją już polskie odpowiedniki.
“Kartujący” to synonim “mapującego”, również dawniej ktoś tasujący karty, a karciarz to nałogowy gracz w karty.
Jest propozycja stworzenia serii favikonek do różnych serwisów OSM, żeby już na pierwszy rzut oka się od siebie różniły w zakładkach przeglądarki:
https://github.com/openstreetmap/operations/issues/248#issuecomment-515436438
Myślę, że w ekosystemie kluczowych aplikacji OSM jest dużo rzeczy, których poprawa polepszyłaby UX, takie “low hanging fruit”. Te favikonki to może być krok w dobrą stronę - proste, a jak pomocne
Na górze mojej listy byłyby:
hej koledzy, mam taka sprawę, co mnie baaardzo drażni , dlaczego rozwiniete kraje jak japonia, usa, kanda, uk, australia itd , maja granice wojewodztw przynajmniej mile morską od brzegu a nie rzadko dopiero u konca wod terytorialnych, a jak zawsze Polska ma jak niemcy czyli jak sie konczy plaza ? o.OO o