Gdybym chciał pobrać granice województw mógłbym zrobić to ze strony GUGiK-u;). Żeby nie było offtopu, granice administracyjne miasta Tychy nie mają przypisanego tagu admin_level=6, co jest błędem gdyż jest to miasto na prawach powiatu.
W wolnym czasie usunę te tagi z pozostałych województw.
Mają admin_level=8, czyli to, co miasto powinno mieć. Jest jeszcze relacja z admin_level=7 dla gminy.
I powinna być relacja z admin_level=6 z granicami powiatu, ale wygląda na to, że jej nie ma. Nie było nigdy lub ktoś skasował.
Od 1 stycznia 2019 nastąpiła zmiana administracyjna granic dawnej miejscowość Matysówka z gminy Tyczyn. Obecnie jest to osiedle w Rzeszowie z nowymi ulicami i numerami domów. Czy mógłby ktoś pomoc zaktualizować ten teren. Z góry dziękuję za pomoc.
maraf24 być może, ale wyszukujący nawet nazwy ulic żadna z tego terenu nie ma informacji, że jest położona w Rzeszowie, tylko Druga Strona(a co najwyżej do dawna nazwa części byłej miejscowości położonej po drugiej stronie strumyka).
Wszystkie są w Rzeszowie, bo takie są granice adminstracyjne. Nominatim, Osmand bierze pod uwagę tę granice, a nie tag z miejscowością.
Chodzi Ci zapewne o wyświetlanie w Nominatimie, ale to jest głównie jego problem - czyli poprawa adresów nie pomoże na Drugą Stronę.
Spytałem niezawodny Wykop i to jest obiekt kanalizacji deszczowej (też mi przyszło do głowy coś z hydrotechniką, gdy popatrzałem na wyższej rozdzielczości zdjęcia).
W normalnych warunkach obiekt spiętrza wodę kanału melioracyjnego i odprowadza przez wał przeciwpowodziowy do rzeki Łęg. W razie przyboru wody w rzece, kiedy jej poziom jest wyższy niż kanału - blokuje przepływ zwrotny i pompuje wodę z kanału do rzeki.
Ja zrobiłbym odrębnie jaz (koniecznie ze wspólnym węzłem z linią rzeki, bo walidator JOSM woła ostrzeżenie że ”przecinające się szlaki wodne”) i odrębnie zaraz równolegle ścieżkę jako most z layer=1 + schody na krańcach.
Jeśli zrobisz linię ścieżki po linii jazu JOSM będzie wołał „Nakładające się linie” szlak wodny + droga.
A skoro masz już takie ładne zdjęcia jazu możesz je wrzucić do europejskiego projektu AMBER – mapowania przeszkód na rzekach dla swobodnej migracji ryb.
No i zmapowałbym brzegi rzeki jako waterway=riverbank bo na zdjęciach widać że rzeka jest (przynajmniej przed jazem) dość szeroka, a w bazie OSM jest tylko symboliczna linia pociągnięta środkiem cieku.
Budynek jako stacja pomp => man_made=pumping_station + pumping_station=water + operator=Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.
Do obszaru industrial ewentualnie name=stacja pomp Zabrnie.
I podobnie jak przy rzece Łęg dodałbym brzeki kanału przed stacją jako waterway=riverbank.