Wat is de âpolicyâ binnen OSM over het taggen van zonnepanelen op individuele woningen?
https://www.openstreetmap.org/changeset/68912883#map=19/52.04463/4.47094
Wat is de âpolicyâ binnen OSM over het taggen van zonnepanelen op individuele woningen?
https://www.openstreetmap.org/changeset/68912883#map=19/52.04463/4.47094
Ik weet niet of er een policy is, maar ik zou zeggen: niet!
En de 3,6 megawatt op het huis is sowieso een factor 1000 te groot.
Eerst even afvragen wat het nut daarvan is.
Daarna de conclusie trekken dat het weer een nutteloze verzameling van gegevens wordt.
Die hooguit een uiterst fragmentarisch beeld geeft.
Niet aan beginnen dus.
Aan de andere kant wordt zoiets niet actief tegen gewerkt.
Dus als iemand zijn zonnepanelen op de kaart wil intekenen, dan kan hij zijn gang gaan.
Bedankt voor het meedenken⊠van mapper verder geen reactie ontvangen. Laat het wel staan.
Liever niet, maar mag wel.
Ik heb intussen wel even vermogen gecorrigeerd van MW naar kW; volgens sat.beeld staan er 15 panelen op dak, dus 3.6 kW is vrij reëel.
Als het een moderne installatie is, kun je uitgaan van 300Wp per paneel. Ik heb een installatie uit juni 2017 met 10 panelen en die heeft 3Kwp als vermogen
Het is kWp
'k Denk dat
Find Suspicious OpenStreetMap Changesets
stil ligt sinds gisteren.
Wellicht wel extra ogen nodig als die het (hoop ik) weer gaat doenâŠ, want dan loopt het denk ik wel vol.
Dit zijn de herstartende mappers en mappers die de eerste edits buiten Nederland hebben gedaan.
Nieuwe mappers vind je hier: http://resultmaps.neis-one.org/newestosm?c=Netherlands#12/51.6246/4.9710
edit⊠Het werkt inmiddels weer.
Deze mapper reageert helaas niet. Ook niet op PBâs tijdens het mappen en dan wordt het lastig communiceren. Wie weet hoe het echt zit in de Amsterdamse waterleidingduinen?
Nu staat alles met access=no op slot. Verschillende access-tags (in mijn ogen onnodig) zijn toegevoegd.
Het hele gebied was al getagd met vehicle =no. Nu is er van alles toegevoegd.
⊠permissive is omgezet naar yes zag ik. Tagging spreekt zichzelf tegen.
Mijn grootste bezwaar is de tag access=no hier.
https://www.openstreetmap.org/user/MarcelvVelzen/history#map=13/52.3187/4.5761
In de historie zie ik ook bekende mappers die ook forumbezoekers zijn.
Wie lukt het wel om contact te leggen? Wellicht was ik niet diplomatiek genoeg.
edit⊠Alleen de eerste changeset heb ik verbeterd. Daar werden de multypolygonen omgetagd naar paden. Die tags heb ik eraf gehaald. Verder heb ik nog niets gedaan. Wat doen we hier mee? Terugdraaien? Graag advies.
Ik zal, omdat jij het bent, een kleine poging wagen contact te leggen.
Poging van Pieter helaas niet gelukt. Toch bedankt.
Voorgaande mapper ingeseind.
De wijzigingen worden momenteel teruggezet door de voorgaande mapper. Ik blijf er even van af.
Inmiddels contact middels PB. Ook blijkt weer het probleem dat men niet weet hoe te reageren op commentaar op de changesets zelf. Men probeert direct terug te mailen, maar uiteraard moet je op de hyperlink klikken. Blijft lastig.
Mapper wordt nu overladen met email, omdat steeds terecht de changeset van de reverter in de mail verschijnt.
Ik weet wat het is, maar een beginner krijgt even de schrik van zân leven.
Inderdaad; je begint met goede bedoelingen en schrikt vervolgens van wat je over je heen krijgt.
Het âlastigeâ is om een mapper te corrigeren die niet reageert om welke reden dan ook. Soms is de schade bijna niet meer te overzien en moet je wel terugdraaien. Denk aan rivieren die droog staan of wegen die totaal niet meer routeren.
Ook onbedoelde verplaatsingen van nodes met alles wat daar aan vast zit (wegen, landuse) moeten nu eenmaal snel hersteld worden.
In de welkomstmail is de eerste tip om niet te veel te veranderen in de eerste dagen, maar dan is het âkwaadâ al geschied.
Overigens is het wel de insteek om nieuwe mappers wel op nette vriendelijke manier te corrigeren.
De meeste mappers reageren positief op de welkomstmail.
Komende week zit ik even zonder computer. Wanneer medemappers welkomstmailen willen sturen⊠graag.
Daar is geen ervaring voor nodig.
Wanneer je er niet uitkomt kun je altijd hulp op het forum vragen of iemand naar het forum verwijzen.
De verwijzing naar de welkomstmail zet ik altijd op de eerstgemaakte changeset.
(Welkom bij OpenStreetMap. Ik heb een uitgebreid welkomstbericht met wat handige tips en links gestuurd als privébericht.
MVG xxxx,)
Nieuwe mappers zie je hier verschijnen.
http://resultmaps.neis-one.org/newestosm?c=Netherlands#12/51.6246/4.9710
en herstarters hier:
http://resultmaps.neis-one.org/osm-suspicious?country=189&hours=48&mappingdays=10&tsearch=&anyobj=t&comp=%3E&value=10&action=d&obj=n#8/52.155/6.172
De welkomstmail kun je opslaan in een Worddocument en dan is het alleen maar kopiëren en plakken.
Welkom bij OpenStreetMap (OSM)
Je hebt je aangemeld om een bijdrage te leveren en dat inmiddels ook gedaan. Je kunt je nu âamateur-cartograafâ noemen; onderling gebruiken we meestal de term âmapperâ
Elke mapper is allereerst en vooral waardevol vanwege lokale kennis. Het is juist die lokale kennis die OSM laat uitstijgen boven welk âconcurrentâ dan ook. OSM is daardoor niet alleen beter, maar meestal ook veel actueler. Niet voor niets wordt OSM door veel instanties gebruikt. Daarom is het leveren van bijdragen aan OSM een serieuze zaak.
Graag aandacht voor de volgende punten:
Met vriendelijke groet,
xxxxxxxxxx
namens de OSM Community
Uiteraard heb ik Pieter ook laten schrikken indertijd
Hier is een nieuwe mapper bezig in hoog tempo random wijzigingen te doen en toevoegingen aan te brengen. Zân bedoeling zal wel goed zijn, maar de gebieden van zân edits zijn veel te groot. Soms zelfs Afrika. van west naar oost. Dit alles in het kader van de aardrijkskundeles.
Nu heb ik het idee dat Duiven in Ă©Ă©n dag af moet.
Helaas reageert mapper niet op PBâs. Misschien te druk in zijn enthousiastme.
https://www.openstreetmap.org/user/jlov3001/history#map=7/50.534/4.230
Wie krijgt er een vinger tussen?
edit⊠Nu 2de PB gestuurd met het verzoek geen gebouwen in te tekenen en om commentaar toe te voegen.
Helaas geen enkele reactie.
Om welke reden? Geen ideeâŠ
Het zal niet de aardrijkskundeles meer zijn.
Ik ben nu de nieuwe bijdragen die in hoog tempo verschijnen aan het reverten. Op PBâs wordt niet gereageerd. Kadaster data van ligplaatsen worden verwijderd, commentaar blijft ontbreken.
Schuiven met de kaart in editmodus blijft doorgaan. Kennelijk ziet mapper geen mail of negeert het.
edit. Ik draai maar steeds terug als weer een aantal ligplaatsen is verwijderd met de Kadasteradressen. Eens kijken wanneer het kwartje valt. Wat nu?
Mapper is weer in hoog tempo van alles aan het veranderen en denkt er volgens mij veel te makkelijk over.
Schoolterreinen worden verwijderd. Wegen bij rotonde gesplitst zonder oneway.
Reageren op een PB doet hij niet.
Wie geeft advies? Terug draaien. Ik ben niet gekke Henkie en ga een veelvoud van fouten repareren.
Terugdraaien???
Playgrounds en massale parkedits in Ă©Ă©n changeset zijn weer âinâ momenteel.
https://www.openstreetmap.org/changeset/74915689
en
https://www.openstreetmap.org/changeset/74875516
Mapper is na blokkade weer bezig zonder duidelijk of zelfs geen commentaar na korte blokkade door de DWG.
Graag een extra paar ogen.
Weer schuiven met de kaart in editmodus⊠Volgens laatste commentaar "im having a school lesson (geography) "
https://www.openstreetmap.org/changeset/75381237
De bedoeling zal uiteraard weer goed zijn maar tochâŠ
Een reactie heb ik vooralsnog niet gekregen.
Ediit *( mapper is inmiddels voor bepaalde tijd weer geblokkeerd.