Ik heb het hek neergezet, met Vespucci. De omtrek zou aardig moeten kloppen. Bij het herstel over het hoofd gezien dat ik een node van het gebouw aan de zuidkant had versleept (en een beetje een brakke poging tot herstel gedaan, waarvoor mijn nederige excuses), maar dat heeft eggie gelukkig snel weer goed hersteld. Er ontbreekt nog een poort naast het KDV en de hekken binnen het omheinde gebied, maar die lijken me eigenlijk niet zo praktisch relevant.
Bewerken op een touchscreen van een telefoon is toch niet helemaal optimaal, tenminste niet als ik er geen muis op aansluit…
Geen nieuwe mapper, want een jaar of twee geleden heeft deze man, km2bp, diverse wegwijzers aangemaakt met de vermelding van een fiets/wandel knooppunt rondom Breda. Ik dacht dat hij het land uit was, terug naar Polen, maar nu zie ik hem terug in de buurt van de Grote Peel. (1 jaar geleden) https://www.openstreetmap.org/node/5312486642#map=19/51.30686/5.90029&layers=N
Eerst even afvragen wat het nut daarvan is.
Daarna de conclusie trekken dat het weer een nutteloze verzameling van gegevens wordt.
Die hooguit een uiterst fragmentarisch beeld geeft.
Niet aan beginnen dus.
Aan de andere kant wordt zoiets niet actief tegen gewerkt.
Dus als iemand zijn zonnepanelen op de kaart wil intekenen, dan kan hij zijn gang gaan.
Liever niet, maar mag wel.
Ik heb intussen wel even vermogen gecorrigeerd van MW naar kW; volgens sat.beeld staan er 15 panelen op dak, dus 3.6 kW is vrij reëel.
Als het een moderne installatie is, kun je uitgaan van 300Wp per paneel. Ik heb een installatie uit juni 2017 met 10 panelen en die heeft 3Kwp als vermogen
Deze mapper reageert helaas niet. Ook niet op PB’s tijdens het mappen en dan wordt het lastig communiceren. Wie weet hoe het echt zit in de Amsterdamse waterleidingduinen?
Nu staat alles met access=no op slot. Verschillende access-tags (in mijn ogen onnodig) zijn toegevoegd.
Het hele gebied was al getagd met vehicle =no. Nu is er van alles toegevoegd.
… permissive is omgezet naar yes zag ik. Tagging spreekt zichzelf tegen.
Mijn grootste bezwaar is de tag access=no hier.
In de historie zie ik ook bekende mappers die ook forumbezoekers zijn.
Wie lukt het wel om contact te leggen? Wellicht was ik niet diplomatiek genoeg.
edit… Alleen de eerste changeset heb ik verbeterd. Daar werden de multypolygonen omgetagd naar paden. Die tags heb ik eraf gehaald. Verder heb ik nog niets gedaan. Wat doen we hier mee? Terugdraaien? Graag advies.
Poging van Pieter helaas niet gelukt. Toch bedankt.
Voorgaande mapper ingeseind.
De wijzigingen worden momenteel teruggezet door de voorgaande mapper. Ik blijf er even van af.
Inmiddels contact middels PB. Ook blijkt weer het probleem dat men niet weet hoe te reageren op commentaar op de changesets zelf. Men probeert direct terug te mailen, maar uiteraard moet je op de hyperlink klikken. Blijft lastig.
Mapper wordt nu overladen met email, omdat steeds terecht de changeset van de reverter in de mail verschijnt.
Ik weet wat het is, maar een beginner krijgt even de schrik van z’n leven.
Het “lastige” is om een mapper te corrigeren die niet reageert om welke reden dan ook. Soms is de schade bijna niet meer te overzien en moet je wel terugdraaien. Denk aan rivieren die droog staan of wegen die totaal niet meer routeren.
Ook onbedoelde verplaatsingen van nodes met alles wat daar aan vast zit (wegen, landuse) moeten nu eenmaal snel hersteld worden.
In de welkomstmail is de eerste tip om niet te veel te veranderen in de eerste dagen, maar dan is het “kwaad” al geschied.
Overigens is het wel de insteek om nieuwe mappers wel op nette vriendelijke manier te corrigeren.
De meeste mappers reageren positief op de welkomstmail.
Komende week zit ik even zonder computer. Wanneer medemappers welkomstmailen willen sturen… graag.
Daar is geen ervaring voor nodig.
Wanneer je er niet uitkomt kun je altijd hulp op het forum vragen of iemand naar het forum verwijzen.
De verwijzing naar de welkomstmail zet ik altijd op de eerstgemaakte changeset.
(Welkom bij OpenStreetMap. Ik heb een uitgebreid welkomstbericht met wat handige tips en links gestuurd als privébericht.
MVG xxxx,)
De welkomstmail kun je opslaan in een Worddocument en dan is het alleen maar kopiëren en plakken.
Welkom bij OpenStreetMap (OSM)
Je hebt je aangemeld om een bijdrage te leveren en dat inmiddels ook gedaan. Je kunt je nu ‘amateur-cartograaf’ noemen; onderling gebruiken we meestal de term ‘mapper’
Elke mapper is allereerst en vooral waardevol vanwege lokale kennis. Het is juist die lokale kennis die OSM laat uitstijgen boven welk ‘concurrent’ dan ook. OSM is daardoor niet alleen beter, maar meestal ook veel actueler. Niet voor niets wordt OSM door veel instanties gebruikt. Daarom is het leveren van bijdragen aan OSM een serieuze zaak.
Graag aandacht voor de volgende punten:
Er wordt meegekeken. In het begin worden je bijdragen bekeken door meer ervaren mappers. Ze zullen soms commentaar leveren, tips geven. Je krijgt dan automatisch een mail op het mailadres dat je bij aanmelding hebt opgegeven. Controleer dat dus regelmatig. En geef reactie op een commentaar, zodat duidelijk is dat je het hebt gelezen. Je kunt ook specifiek aangeven in editor iD en JOSM of iemand naar je edits wil kijken door het hokje aan te vinken bij: “Ik zou graag hebben dat iemand mijn bewerkingen nakijkt”
Beperk jezelf. Alle begin is moeilijk en iedereen maakt fouten, zelfs de meest ervaren mappers. Maak niet meer dan een paar wijzigingen per dag in het begin. Maak niet in één sessie wijzigingen die ver uit elkaar liggen. Eventuele fouten kunnen dan snel en gemakkelijk hersteld worden.
Hier is een nieuwe mapper bezig in hoog tempo random wijzigingen te doen en toevoegingen aan te brengen. Z’n bedoeling zal wel goed zijn, maar de gebieden van z’n edits zijn veel te groot. Soms zelfs Afrika. van west naar oost. Dit alles in het kader van de aardrijkskundeles.
Nu heb ik het idee dat Duiven in één dag af moet.
Helaas reageert mapper niet op PB’s. Misschien te druk in zijn enthousiastme. https://www.openstreetmap.org/user/jlov3001/history#map=7/50.534/4.230
Wie krijgt er een vinger tussen?
edit… Nu 2de PB gestuurd met het verzoek geen gebouwen in te tekenen en om commentaar toe te voegen.
Helaas geen enkele reactie.
Om welke reden? Geen idee…
Het zal niet de aardrijkskundeles meer zijn.