Komplimenten aan Leo en de andere OV-checkers, het hele kontrolesysteem wat OSM geschikt maakt en houdt voor nuttig gebruik. Idem voor de knooppuntennetwerken. Ik hoop ooit nog eens mee te maken dat er zoiets voor langeafstandsroutes komt.
Nou zou je zeggen āga je gangā, maar je moet het ook kunnen maken en helaas, ik heb daar geen enkele aanleg voor. Wel functioneel ontwerpen, testen, gebruiken en misschien onderhouden. Hopelijk vind ik nog een keer iemand die het samen met mij wil opzetten! (Visā¦visā¦)
#33
Voor een fietsroute zou ook eenzelfde constructie gebruikt kunnen worden als voor een wandelroute.
Connexxion biedt ook de mogelijkheid om met de fiets of fiets + aanhanger of tandem of brommer of snorfiets of scootmobiel vervoerd te worden. Zie: https://www.connexxion.nl/reizen/1190/fietstarief-westerscheldetunnel-bus/3638
Overigens vindt Osmose het āfoutā om een wandelroute over highway=trunk te laten gaan. Maar dat kan overlegd worden via github https://github.com/osm-fr/osmose-backend/issues om daar een mouw aan te passen.
Osmose heeft gelijk, want eigenlijk had die wandelroute een busroute moeten zijn. Het zou beter zijn contact op te nemen met waymark trails om busroutes die deel uitmaken van een wandelroute, te laten renderen want eigenlijk wordt hier getagd voor de renderer.
Wb fietsroutes geldt hetzelfde, fietsen over een trunk / autoweg mag hier niet, maar ik kan als renderer de zaak zo aanpassen dat het wel lukt
Een bestaande busroute in een wandelroute opnemen is misschien denkbaar, maar op dit moment rendert het niet, routeert het niet en dataexporteert het ook niet als een geheel. Dus we experimenteren nu met wat nu werkt. Een aparte routerelatie voor de transfer die in de wandelrelatie wordt opgenomen. Vergelijkbaar met routes via een veer, over een water waar je niet mag zwemmen.
Zoals het er nu instaat rendert het goed op bekende kaarten met osm-wandelroutes.
Exporteren gaat ook goed. Export kan de hierarchie oplossen en houdt dan 1 continue track over.
Routeren: ik heb nog steeds geen routeerder gezien die rechtstreeks via osm-routes navigeert. Maar als er een was dan zou die de wegen zelf ook moeten checken en kan de voetganger dat stuk niet nemen. Dan zou het handig zijn als die routeerder kon zien dat er een bus gebruikt moet worden. Vooralsnog denk ik dat die multimodale routers er nog niet zijn en dat OSM er uberhaupt niet klaar voor is!
Het zou wel leuk zijn om dit met zijn allen goed door te denken en een ontwerp te maken, maar niet om dit Afsluitdijkgeval op te lossen. Dit is meer een geval ākijken hoe ver je komt met bestaande middelenā.
De routeplanner vabn Wandelnet https://wandelnet.nl/wandelrouteplanner routeert via de wandelroutes, werkt vlot. Hoe die dat intern regelt, geen idee. Zou mooi zijn als OSM daar een engine voor had.
Overigens kan die ook de Westerscheldetunnel niet gebruiken. Veren kent-ie wel, maar bustransfer niet. Misschien kan ik ze op een idee brengenā¦
Officieel is Den Oever-Breezanddijk ook oneway (richting Breezanddijk), omdat je vanaf bushalte Den Oever (zuidzijde) niet naar het fietspad kan, maar dat vind ik een kulargument, je zou Ć³f je fiets kunnen tillen, Ć³f met de bus vanaf Zurich naar Monument (noord) en terugfietsen, een leuk (naar keuze) mee- of tegenwindtochtje.
edit 2 nav Kamervragen CDA
Zoān tijdelijke openstelling kan alleen als er niet wordt gewerkt en er een veilige doorgang is langs de bouwplaatsen, benadrukt de minister. Ze wil daar in de loop van deze maand duidelijkheid over geven.
Wat ik begrijp is dat sowieso een deel openblijft, maar de vraag is volgens mij om het hele traject open te stellen indien mogelijk.
We horen het de komende weken wel.