Nie. W autobusach to OSM Carto z zaznaczoną pozycją pojazdu.
Na niektórych stacjach jest lepiej widoczna, na innych gorzej. Ale mimo to i tak jest słabo widoczna i nie podoba mi się że jest pionowo napisana i taką małą czcionką. Jak w reklamach kredytów. Kredyt 0%, a na dole małą, niemożliwą do przeczytania czcionką, że jednak 25%. Cieszę się, że używają naszej mapy, ale mogliby chociaż normalnie napisać.
Wymaga wpisania pełnej nazwy ulicy, z wszystkimi tytułami.
Np. “Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” nie działa, ale “Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” działa.
A wersja bez imienia - “Piłsudskiego 74, Wrocław” - znajduje przystanek.
Jako ciekawostkę podam to, że warszawski ZTM korzysta z map Google’a i po zeszłorocznej podwyżce wysłałem wniosek o udostępnienie informacji publicznej i okazało się, że za produkt Google’a wcale nie płacą, co w sumie może być zgodne z prawdą, bo od dłuższego czasu mapa na ich stronie jest oznaczona jako “For developement purposes only”.
Nie wiem czy już było, bo wyszukiwanie na forum nie obsługuje 3-literowców, ale PKT korzysta z naszych danych (świeże) i dość starej wersji OSM Carto (albo nawet XML-owego poprzednika tego stylu), za to z wyraźną atrybucją:
Komunikacja miejska w Gdańsku w autobusach pokazuje mapę z trasą linii a także bieżącą lokalizację pojazdu. Atrybucja drobnym drukiem po prawej stronie na dole. Mało widoczna ale jest.