Skoro tylko twoje rozwiązania są prawidłowe, to po co w ogóle inny mapujący na OSM? Ściągnij sobie cały Wrocław OSM na dysk i będzie tylko twój.
Po co dajesz fixme [czyli prosisz innych o zmapowanie czegoś], które i tak potem sam rozwiązujesz? Zapisuj sobie na kartce co należy sprawdzić, a nie dajesz publiczne uwagi i marnujesz mój czas. To niepierwszy raz kiedy tak robisz.
W omawianym przypadku są słupki z dwóch stron postawione na stałe i brama zamknięta na stałe, tak że nawet pieszy nie może tamtędy przejść. Nie różni się to niczym od tego gdyby tu był płot.
Uznałem, że to nie jest dojazd i dlatego usunąłęm fixme jako zrobione. Gdyby miał tu być dojazd, to nie stawialiby tylu słupków i innych zabezpieczeń.
W fixme było pytanie “Czy tu zrobili nowy dojazd do mieszkań?”, a nie “Zrobili nowy dojazd do mieszkań”, a więc była wątpliwość z twojej strony, bo może na jakimś zdjęciu widziałeś kawałek tego terenu i uznałeś że może tu być wjazd, ale nie na pewno.
Jedyną złośliwością w tej historii była ta edycja https://www.openstreetmap.org/changeset/75823386#map=19/51.08347/17.05691
gdzie przywróciłeś fixme bez wizyty w terenie. Mogłeś pomyśleć, że moje usunięcie węzła było złośliwe, bo nie napisałem nigdzie odpowiedzi na to pytanie, które zadałeś w fixme, tylko gdzie miałem ja napisać? Skoro aktualizowałem te okolice to znaczy że to sprawdziłem, a trudno było w komentarzu do zestawu zmian napisać komentarz do każdej zmiany osobno, a nie będę zapisywał dla każdego punktu osobnego zestawu zmian.
Nie usuwam fixme którego nie sprawdziłem, ale ty zakładasz złośliwość z mojej strony.
Przywróciłeś takie samo fixme i potencjalnie marnujesz czas innych mapujących (gdyby ktoś taki był we Wrocławiu, kto rozwiązuje fixme).
Powiedziałbym, że możemy mieć tu różne zdanie czy zmapować taką drogę, ale nie tylko o to chodzi, bo ty w identycznych przypadkach postępujesz niekonsekwentnie.
Usuwałeś mój tramwaj, który dodałem dzień wcześniej, twierdząc “czy jutro będzie jeździć, nie wiadomo”, a mapujesz drogi które nie istnieją. Jak otworzą, to zmapujemy. Teraz nie ma tu drogi, chyba że przejedziesz czołgiem.
Skoro tak lubisz drogi prowadzące donikąd, to może wytłumaczysz się z usunięcia tej drogi?
https://www.openstreetmap.org/way/15270663/history#map=19/51.09988/16.97369
Ta droga istnieje i też postawili barierę jak w przypadku na Armii Krajowej. W każdej chwili mogą zdjąć barierę i dojazd będzie.
Piszę to dla dokumentacji, bo to nie przypadek czy błąd i podobnych złośliwych edycji marafa24 było już wiele i będzie wiele. Bo tylko rozwiązania marafa są prawidłowe, reszta się myli.