problem z wyznaczaniem trasy między dwoma punktami - od dłuższego czasu próbuję to poprawić ale coś mi nie idzie:
start 50.62958, 16.22841 koniec 50.62603, 16.23704
tak jak by w pewnym miejscu nie było połączenia drogi
dodatkowo dla cierpliwych rondo do narysowania - nie umiem tego kompletnie zrobić
50.6257, 16.24057 tutaj rondo zgodnie z prawdą i https://mapy.cz/zakladni?x=16.2402940&y=50.6254200&z=18
Czy droga https://www.openstreetmap.org/way/84609459#map=17/52.23067/20.98986 to jest błąd który tylko ja widzę czy coś jest na rzeczy?
W edytorze widać że łączy się z linią 110kV po lewej, przechodzi przez linie bez węzłów (w tym budynki), a na prawym końcu robi dziwny zawijas. Dubluje przez większość trasy drugą ulicę.
Dziwne jest to o tyle, że było już 17 edycji. Może ktoś to zweryfikować?
To był śmieć. Pozostałość niezbyt udanej edycji wykonanej przy pomocy aplikacji Vespucci. To trudny edytor, łatwo w nim coś naknocić, dlatego dobrze przejrzeć swoje edycje w nim wykonane w domu na kompie.
Granice województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego nie mają dopisanych tagów is_in:country=Poland i is_in:country_code=PL. W overpass turbo po zapytaniu is_in:country_code"=PL and admin_level=4 otrzymuję wynik jak na grafice.
Gdybym chciał pobrać granice województw mógłbym zrobić to ze strony GUGiK-u;). Żeby nie było offtopu, granice administracyjne miasta Tychy nie mają przypisanego tagu admin_level=6, co jest błędem gdyż jest to miasto na prawach powiatu.
W wolnym czasie usunę te tagi z pozostałych województw.
Mają admin_level=8, czyli to, co miasto powinno mieć. Jest jeszcze relacja z admin_level=7 dla gminy.
I powinna być relacja z admin_level=6 z granicami powiatu, ale wygląda na to, że jej nie ma. Nie było nigdy lub ktoś skasował.