Vaak moet je momenteel minstens een week wachten tot je iets ziet, en dus heel vaak is er een groot verschil tussen de verschillende zoomniveaus.
Je kunt de status van een tile opvragen en dan blijkt dat de betreffende tile soms voor het laatst 3 maanden geleden is gerenderd. Het “dirty” maken van een tile blijkt geen enkel effect te hebben.
Lees ook deze reactie op OSM help.
Dat het af en toe goed (en snel) gaat lijkt momenteel de norm…
Hoewel ik nog steeds niet weet wat dropped changesets zijn, want het klinkt alsof ze genegeerd worden, staan wel alle changesets in de database. De laag Humanitarian wordt wel snel gerenderd.
Dus geen reden om ons zorgen te maken
Die is op een aantal door mij eerder gesignaleerde problemen inderdaad goed bijgewerkt, maar zojuist nog even gekeken hoe dat zit met recente edits, kom ik tot de conclusie dat de Humanitarian binnen 1 minuut (!) vanaf zoom 14 alles perfect bij heeft gewerkt, maar dat de Duitse versie nog net zo weinig laat zien als Mapnik…
Niet direct rendertime, maar er is wel het een en ander mis momenteel. Notes worden niet meer op de kaart getoond en als je een note vanuit het "neis"overzicht probeert op te vragen, krijg je een foutmelding.
De Franse kaart laat zelfs de voetbalvelden zien met de juiste belijning https://tile.openstreetmap.fr/?zoom=18&lat=51.90796&lon=4.59262&layers=B00000000FFFFFF
Dacht eerst het zal toch weer niet! Net weer een highway =tertiary verwijderd van een atletiekbaan, want dat staat zo mooi.
Ook wel eens belijning gezien met highway=service service=parking_aisle.
Die Franse kaart is qua wegen wel een beetje een boze fruitsalade.
Maar op de OSM-carto (standaard-)kaart hebben we nu plots ook pijltjes bij de éénrichtingsfietspaden. Dat is in Nederland niet eens zo’n overbodige luxe.