Faktycznie, w komórce na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to jest ten sam render.
Nie. W autobusach to OSM Carto z zaznaczoną pozycją pojazdu.
Atrybucja jest w zasadzie ledwo widoczna, nawet w powiększeniu.
(to nie problem ze zdjęciem, tam jest użyta taka przetłuszczona czcionka).
Na niektórych stacjach jest lepiej widoczna, na innych gorzej. Ale mimo to i tak jest słabo widoczna i nie podoba mi się że jest pionowo napisana i taką małą czcionką. Jak w reklamach kredytów. Kredyt 0%, a na dole małą, niemożliwą do przeczytania czcionką, że jednak 25%. Cieszę się, że używają naszej mapy, ale mogliby chociaż normalnie napisać.
Wyszukiwarka współrzednych geograficznych na bazie OSM
https://www.wspolrzedne.pl/
Układy współrzędnych
http://koneserowie.vivaldiego.wroclaw.pl/wsp/
Wyszukiwarka współrzednych geograficznych na bazie OSM
https://www.wspolrzedne.pl/
Wymaga wpisania pełnej nazwy ulicy, z wszystkimi tytułami.
Np. “Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” nie działa, ale “Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” działa.
A wersja bez imienia - “Piłsudskiego 74, Wrocław” - znajduje przystanek.
Animacja z trasą dzisiejszego półmaratonu w Gdyni:
https://www.youtube.com/watch?v=4p_VnuABp-s
Mapa wygląda znajomo - patrząc na rozrysowanie ścieżki, landuse i inne detale, to raczej OSM. Lecz atrybucji nie widzę.
Na końcu jest link https://newsmap.pl/ - fajnie, że w rogu jest atrybucja, w materiałach sporządzanych dla klientów też musi się znaleźć.
Mapa atrakcji turystycznych:
http://mapa.polskaniezwykla.pl/
od niedawna korzysta z Openstreetmap. Przedtem mieli Google, ale przemyśleli sprawę;)
Coraz częściej firmy projektowe posługują się OSM zamiast mapami topograficznymi jako orientacją projektów.
Niestety na ogół brak atrybucji.
Przynosił już ktoś innogy go! ? Nie? No to ich apka używa OSM, z atrybucją, jak się patrzy.
Firma GISON Systemy geoinformatyczne wykorzystuje między innymi podkład OSM. http://www.portal.gison.pl/radymnogmina/
Info o organizacji ruchu Gdański ZDiZ robi ostatnio na mapkach OSM, bez atrybucji.
https://gzdiz.gda.pl/drogi/po-swietach-wielkanocnych-rusza-prace-na-trakcie-konnym,a,3379
https://gzdiz.gda.pl/drogi/zmiana-organizacji-ruchu-na-ul-okopowej-przy-urzedzie-marszalkowskim,a,3388
- w tym drugim przypadku wyszła jednak też nieumiejętność czytania mapy chyba, wprowadzono na mapkę wyjście z tunelu zgoła w innym miejscu niż jest.
Europejski wskaźnik zagrożenia pożarowego
http://effis.jrc.ec.europa.eu/static/effis_current_situation/public/index.html
Jako ciekawostkę podam to, że warszawski ZTM korzysta z map Google’a i po zeszłorocznej podwyżce wysłałem wniosek o udostępnienie informacji publicznej i okazało się, że za produkt Google’a wcale nie płacą, co w sumie może być zgodne z prawdą, bo od dłuższego czasu mapa na ich stronie jest oznaczona jako “For developement purposes only”.
Wypożyczalnia pojazdów Blinkee na swojej stronie z mapą pojazdów. Podstawowy styl z Leafletem i atrybucją.
Sieć serwisów Norauto
Link do Leaflet. Atrybucji nie odnotowano.
Co ciekawe, tylko mapa polskich serwisów bazuje na OSM.
Serwis ongeo.pl wykorzystuje OSM.
Info o wykorzystaniu dopiero jak się wejdzie w link z rogu mapy:
https://ongeo.pl/nieruchomosci/mapa
https://ongeo.pl/warunki
również w płatnych raportach są mapy bez atrybucji z informacją na końcu Źródło danych: opracowanie własne na podstawie danych pozyskanych z:
https://ongeo.pl/raporty/krakow-przykladowy-raport/FB5CE893C584CB976177B832C9924DE4