MPK Wrocław używa map wykorzystujących dane OSM, może to ta sama mapa?
Tak, używa.
https://www.openstreetmap.org/way/221793757
Nazwa lasu wzięta z tagu operator. Styl tym zachowaniem i “rozmytym” landuse przypomina Mapbox Streets, ale nie obecny - teraz font to DIN, a nie Open Sans i etykiety lasu wziętej z operatora nie ma. Być może wygenerowane dawniej statycznie, ale przechowywanie map Mapboxa na swoim serwerze to byłoby naruszenie warunków usługi: https://www.mapbox.com/tos/#maps
Nam nic do tych ToS-ów Mapboxa, lecz pewnie z łatwością znalazłbyś inne przykłady potwierdzające, że to OSM.
Po wejściu w szczegóły przychodni (np.: https://swiatprzychodni.pl/osrodki/samorzadowy-publiczny-zoz-w-bialobrzegach-wladyslawa-stanislawa-reymonta/#kontakt) mapa staje się klikalna a odnośnik prowadzi do strony https://nieopodal.pl/?lat=51.6455423&lon=20.9500404 i tam już widoczna jest atrybucja OSM. Nie mniej jednak ten mały fragmencik chyba też powinien zawierać atrybucję, zgadza się?
Ta mapa na nieopodal.pl to jest osm-carto i to bezpośrednio z serwerów osm, a w swiatprzychodni.pl jest jakiś inny render.
Faktycznie, w komórce na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to jest ten sam render.
Nie. W autobusach to OSM Carto z zaznaczoną pozycją pojazdu.
Atrybucja jest w zasadzie ledwo widoczna, nawet w powiększeniu.
(to nie problem ze zdjęciem, tam jest użyta taka przetłuszczona czcionka).
Na niektórych stacjach jest lepiej widoczna, na innych gorzej. Ale mimo to i tak jest słabo widoczna i nie podoba mi się że jest pionowo napisana i taką małą czcionką. Jak w reklamach kredytów. Kredyt 0%, a na dole małą, niemożliwą do przeczytania czcionką, że jednak 25%. Cieszę się, że używają naszej mapy, ale mogliby chociaż normalnie napisać.
Wyszukiwarka współrzednych geograficznych na bazie OSM
https://www.wspolrzedne.pl/
Układy współrzędnych
http://koneserowie.vivaldiego.wroclaw.pl/wsp/
Wyszukiwarka współrzednych geograficznych na bazie OSM
https://www.wspolrzedne.pl/
Wymaga wpisania pełnej nazwy ulicy, z wszystkimi tytułami.
Np. “Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” nie działa, ale “Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” działa.
A wersja bez imienia - “Piłsudskiego 74, Wrocław” - znajduje przystanek.
Animacja z trasą dzisiejszego półmaratonu w Gdyni:
https://www.youtube.com/watch?v=4p_VnuABp-s
Mapa wygląda znajomo - patrząc na rozrysowanie ścieżki, landuse i inne detale, to raczej OSM. Lecz atrybucji nie widzę.
Na końcu jest link https://newsmap.pl/ - fajnie, że w rogu jest atrybucja, w materiałach sporządzanych dla klientów też musi się znaleźć.
Mapa atrakcji turystycznych:
http://mapa.polskaniezwykla.pl/
od niedawna korzysta z Openstreetmap. Przedtem mieli Google, ale przemyśleli sprawę;)
Coraz częściej firmy projektowe posługują się OSM zamiast mapami topograficznymi jako orientacją projektów.
Niestety na ogół brak atrybucji.
Przynosił już ktoś innogy go! ? Nie? No to ich apka używa OSM, z atrybucją, jak się patrzy.
Firma GISON Systemy geoinformatyczne wykorzystuje między innymi podkład OSM. http://www.portal.gison.pl/radymnogmina/
Info o organizacji ruchu Gdański ZDiZ robi ostatnio na mapkach OSM, bez atrybucji.
https://gzdiz.gda.pl/drogi/po-swietach-wielkanocnych-rusza-prace-na-trakcie-konnym,a,3379
https://gzdiz.gda.pl/drogi/zmiana-organizacji-ruchu-na-ul-okopowej-przy-urzedzie-marszalkowskim,a,3388
- w tym drugim przypadku wyszła jednak też nieumiejętność czytania mapy chyba, wprowadzono na mapkę wyjście z tunelu zgoła w innym miejscu niż jest.
Europejski wskaźnik zagrożenia pożarowego
http://effis.jrc.ec.europa.eu/static/effis_current_situation/public/index.html