Nowe stacje roweru miejskiego we Wrocławiu (Nextbike) mają mapkę z osm - co nie jest niczym nowym, bo stare też miały.
Ta jednak to ewidentny klon osm-carto, z powiększonymi niektórymi czcionkami.
Atrybucja nie jest zamieszczona zgodnie z https://www.openstreetmap.org/copyright
Tutaj fragment(!) mapki:
Atrybucja jest w zasadzie ledwo widoczna, nawet w powiększeniu.
(to nie problem ze zdjęciem, tam jest użyta taka przetłuszczona czcionka).
We wrocławskich tramwajach i autobusach na niektórych monitorach wyświetlających reklamy jest widoczna mapka z pozycją pojazdu, na tyle mała, że prawie nic na niej nie widać, ale na tyle duża, żebym widział, że to OSM. Oczywiście bez atrybucji.
Nazwa lasu wzięta z tagu operator. Styl tym zachowaniem i “rozmytym” landuse przypomina Mapbox Streets, ale nie obecny - teraz font to DIN, a nie Open Sans i etykiety lasu wziętej z operatora nie ma. Być może wygenerowane dawniej statycznie, ale przechowywanie map Mapboxa na swoim serwerze to byłoby naruszenie warunków usługi: https://www.mapbox.com/tos/#maps
Nam nic do tych ToS-ów Mapboxa, lecz pewnie z łatwością znalazłbyś inne przykłady potwierdzające, że to OSM.
Nie. W autobusach to OSM Carto z zaznaczoną pozycją pojazdu.
Na niektórych stacjach jest lepiej widoczna, na innych gorzej. Ale mimo to i tak jest słabo widoczna i nie podoba mi się że jest pionowo napisana i taką małą czcionką. Jak w reklamach kredytów. Kredyt 0%, a na dole małą, niemożliwą do przeczytania czcionką, że jednak 25%. Cieszę się, że używają naszej mapy, ale mogliby chociaż normalnie napisać.
Wymaga wpisania pełnej nazwy ulicy, z wszystkimi tytułami.
Np. “Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” nie działa, ale “Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław” działa.
A wersja bez imienia - “Piłsudskiego 74, Wrocław” - znajduje przystanek.