Render napisu basenu jest zależny od tego czy to obszar czy punkt. Gdy jest jako punkt to jest ładnie na niebiesko a jako budynek jest już normalnie na szaro. Moim zdaniem powinno też być na niebiesko.
Priorytet przystanków nad schronieniami. W wielu przypadkach schronienie i przystanek są bardzo blisko siebie. Moim zdaniem ważniejszym obiektem z punktu widzenia większości osób jest przystanek to też powinien mieć priorytet wyświetlania.
Sporo jest już obiektów z tagiem man_made=water_well. W Polsce to głównie pompy, czyli z dodatkiem pump=manual. Warto by się zastanowić czy aby już tego nie wyświetlać.
Od jakiegoś czasu widać na mapie odstęp między kafelkami (ok. 1px). Jest to tylko na Chrome. Czy macie to samo?
Nowe wydanie (v4.20.0) czeka na wdrożenie na serwerach OSMF, pewnie dziś wieczorem się zacznie jak zwykle. Najważniejsze rzeczy to stopniowe rozjaśnianie “ważnych” budynków w miarę przybliżania, wyświetlanie obszarów typu rezerwaty aborygenów/Indian itp., zaprzestanie wywietlania leisure=common oraz przywrócenie wyświetlania strzałek jednokierunkowych na ścieżkach i drogach leśnych. Pełna lista zmian jest tu:
Tu jest most, który jest nad drogą dla pieszych. Teraz to wygląda tak, jakby ścieżka i torowisko były zawieszone w powietrzu lub jakby przebiegały po tym szerokim deptaku. Da się to jakoś poprawić?
Czy te ostatnie zmiany (use ST_PointOnSurface for building label placement) dotyczą ikonek dla amenity=* lub historic=* ustawionych na obrysie budynku? Właśnie dostrzegłem w kilku przypadkach, że wywędrowały one z centroidu, ustępując tam miejsca numerowi domu, lądując w innym, trudnym do określenia miejscu na obszarze budynku, często zaskakująco blisko jego obrysu.
Wygląda to w tych przypadkach źle, bo zupełnie nie widać, że ikonka dotyczy całego budynku. Dysonans jest zwłaszcza, kiedy wyświetlana nazwa jest jednocześnie nazwą budynku. Gdyby nie ów dodatkowy tag wyświetlana byłaby na centroidzie.
Druga ciekawostka, o którą chciałbym zapytać, to występowanie podpisów do ikonek, które nie są widoczne z powodu declutteringu. https://www.openstreetmap.org/#map=18/52.15515/21.03062 (Miejska dotyczy apteki, ale jej ikonka jest przesłonięta przez symbol przychodni, który z kolei nie ma podpisu) https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.16120/21.02809 (Mennica Polska dotyczy automatu biletowego, ale jego ikonka nie wyświetla się z powodu symbolu bankomatu, który z kolei nie ma podpisu)
Kłamię, nazwy budynków także wywędrowały na nowe pozycje, wskutek czego wyświetlana jest teraz zarówno cyfra oznaczająca numer domu jak i nazwa budynku.