Komunikaty głosowe

Witam, maps.me komunikaty głosowe raz działają,raz nie.Dotyczy to też here i mapfactor.Telefon Huawei Y6

Komunikaty głosowe są generowane przez aplikacje i OpenStreetMap nie ma na to żadnego wpływu. Skoro masz ten problem z kilkoma aplikacjami, to najprawdopodobniej problem leży po stronie Twojego telefonu.

Ten “raz” to czas, czy miejsce na mapie?

Jeśli miejsce na mapie, to może rzeczywiście dane są niekompletne lub nieprawidłowe.

Chcesz sobie pomóc, daj pomóc innym. Pokaż co jest nie tak na konkretnych przykładach (“nawigacja Osmand w miejscowości Pcim nie mówi mi ‘kieruj się lewym pasem’, a w Górkach Dolnych już mówi okej”).

Ale Here to chyba nie nasze mapy w ogóle?

Dopiero teraz zauważyłem. :roll_eyes:

Android używa rożnych kanałów dźwięku. Masz “media”, “rozmowy”, “powiadomenia” i chyba jeszcze inne. Ze wspomnianych nawigacji przynajmniej OsmAnd pozwala ci wybrać przez który kanał będzie odtwarzać komunikaty.
Najpewniej to “raz działa a raz nie” to wyciszenie dzwonka telefonu, głośności mediów lub odtwarzanie muzyki mające priorytet nad nawigacją.
Jako że nie podałeś nawet modelu telefonu, to jedyną sugestią może być: pobaw się ustawieniami dźwięku.

Khem…

O shit… Kajam się :frowning:

Niemniej, resztę treści podtrzymuję :wink:

Spoko…

  1. Sam wyciąłem taki numer więcej niż raz

  2. Rzuciłeś parę uwag, skłaniających do myślenia. Np. ja będę kombinować, czy da się osobnymi kanałami głośności osobno sterować z Taskera, przydałoby mi się to :wink: <EDIT: da się, przynajmniej w androidzie 8.1>

  3. I tak nie jest do dobre forum do udzielania bardziej szczegółowych porad z obsługi telefonu niż te, których już udzieliłeś.