Mega-alles-in-één-reactie:
Public_transport=platform wordt sowieso niet gerenderd, tenminste niet op OSM_carto, of het nou area, node of way is.
De node wordt ook geen busicoon aan gegeven behalve als highway=bus_stop. Dit wordt wel beloofd.
Ergens is het taggen voor de renderer, want andere renderers (bijvoorbeeld OsmAnd) doen het prima!
Tsja, jammer, want ik heb juist de hele R-NET-serie in Amstelland-Meerlanden alle haltes van area’s voorzien en deze in de relatie gezet. Over het algemeen de nodes verwijderd, behalve waar ik dat omdat er ook niet-R·NET-lijnen langskwamen nog niet aan toe gekomen was.
Tof trouwens van de IFOPT’s.
Ik denk dat (ook gezien Sint E7’s en AdVerbrug’s opmerkingen) we juist met zijn allen een gezamelijke manier van mappen, juist in Nederland, moeten overeenkomen.
Daarbij hou ik het liefst vast aan het PT_V2-schema, maar dat is juist zo open voor interpretatie.
Waar vind je dat? Dat heb ik nooit gevonden, zowel niet op Public Transport noch in Tag:route=bus, maar ik leer graag iets nieuws.
Highway=bus_stop is mijns insziens géén onderdeel meer van PT_v2 (behalve dat zonder deze tag er niets meer op OSM_carto gerenderd wordt)
Ik hou mij absoluut niet bezig met verkeersbord-tagging, maar wat dat betreft heb je zeker een punt. Al is het verkeersbord soms op beide zijden van een Abri geplakt (het “bushalte”-icoon is bepalend tegenwoordig).
We hebben het in de RVV-context echter over de verkeersconsequenties van dat bord. (parkeerverbod)
Puur qua route-relatie kan het bord ook wel eens ergens in de modder staan, waar je niet meer in kan stappen (dan heb je het wel over micromappen)
Bijvoorbeeld hier staat het haltebord zo’n 2m in lengte van de verhoogde stoeprand af. Als een blinde dáár gaat staan komt 'ie niet de bus in.
In feite zou je als je dan een node als “instapplaats” wil hebben, de instaptegel (in dit geval de onderbreking in de geleidelijn) als plek moeten hebben.
Gaaf! Ik ben het hier eigenlijk helemaal mee eens, al heb ik nog nergens een zij-weg getekend voor een haltekom (maar op Utrecht CS Centrumzijde, wat nu niet meer bestaat, had iemand het wel gedaan, dat zag er duidelijk uit) - het is wat micromapping.
De discussie is volgens mij: moet/mag je dan de highway=bus_stop (haltepaal) of de public_transport=platform (lijn/area) opnemen in de routerelatie, of allebei?
Gaaf, die kende ik niet. Hij gaat inderdaad wel vreemd om met een aantal relaties.
Extreem gaaf!
Daar zul je bij mij niet bang voor hoeven zijn :-P. Kan ik dat krijgen? Kan je me misschien een PB sturen met een dropbox-link o.i.d.?
Even voor de duidelijkheid, als ik mijzelf teruglees vind ik me wat drammerig overkomen; het gaat mij niet om het doorpushen van míjn* interpretatie, maar veel meer om een uniform gebruik. Het liefst wereldwijd.
- Hoe schrijf je in hemelsnaam een ij/ij met nadruk?