Layer informuje, co jest niżej, a co jest wyżej. layer=-1 jest tu więc zbędne, ale niekoniecznie błędne.
Skoro bramki i jezdnie są na tym samym poziomie, czyli 0, to layer=-1 jest błędny, bo tam nie ma nic na poziomie -1, ani +1, wszystko jest na tym samym poziomie 0.
maraf24: Yohn79:Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, gdzie jezdnia autostrady jest na poziomie 0, a bramki mają layer=-1.
https://www.openstreetmap.org/way/254012152#map=19/53.46823/18.61455&layers=DLayer informuje, co jest niżej, a co jest wyżej. layer=-1 jest tu więc zbędne, ale niekoniecznie błędne.
Skoro bramki i jezdnie są na tym samym poziomie, czyli 0, to layer=-1 jest błędny, bo tam nie ma nic na poziomie -1, ani +1, wszystko jest na tym samym poziomie 0.
Tu nie chodzi o poziom fizyczny a względną relację. przy czym dotyczy to tylko obiektów nakładających się na siebie, a nie stykających. Gdyby usunąć z budynku tag layer=1, to ten layer=-1 dla dróg tutaj byłby poprawny i konieczny.
Patrzcie jak ktoś naodwalał giga-wandalizm w Łodzi:
To chyba nie jest wandalizm, u mnie wygląda to trochę inaczej, więc wygląda to na jakiś problem z kafelkami:
Fan map:Patrzcie jak ktoś naodwalał giga-wandalizm w Łodzi:
To chyba nie jest wandalizm, u mnie wygląda to trochę inaczej, więc wygląda to na jakiś problem z kafelkami:
Jest (może nie wandalizm, ale nieudana edycja…): https://overpass-api.de/achavi/?changeset=67026064
Jest (może nie wandalizm, ale nieudana edycja…): https://overpass-api.de/achavi/?changeset=67026064
Napisałem komentarz do zmiany - zobaczymy czy sam wycofa czy trzeba to będzie zrobić za niego…
Tu trzeba działać szybko, te zmiany są już w Osmand Live. Wycofałem.
Mógłby ktoś rzucić okiem na https://www.openstreetmap.org/changeset/66611228 ?
W tej edycji utworzył ponad 1400 z niczym nie połączonych węzłów. To błąd, czy mają one czemuś służyć?
Lepiej widać to tu: https://www.openstreetmap.org/edit?changeset=66611228#map=19/51.08221/17.04035
lub tu: https://www.keepright.at/report_map.php?zoom=17&lat=51.08173&lon=17.03981&layers=B0T&ch=0%2C70&show_ign=0&show_tmpign=0
Mógłby ktoś rzucić okiem na https://www.openstreetmap.org/changeset/66611228 ?
W tej edycji utworzył ponad 1400 z niczym nie połączonych węzłów. To błąd, czy mają one czemuś służyć?
Lepiej widać to tu: https://www.openstreetmap.org/edit?changeset=66611228#map=19/51.08221/17.04035
lub tu: https://www.keepright.at/report_map.php?zoom=17&lat=51.08173&lon=17.03981&layers=B0T&ch=0%2C70&show_ign=0&show_tmpign=0
Myślę, że najszybciej dostanie sie odpowiedź, pytając autora w komentarzu do changeseta…
Jest coś takiego możliwe do uzyskania w JOSMie w przypadku przerwania uploadu i jego ponowienia.
Myślę, że najszybciej dostanie sie odpowiedź, pytając autora w komentarzu do changeseta…
A nie mówiłem? Już poprawione
może ktoś znający się na granicach administracyjnych rzuciłby okiem na to miejsce? widać "ściętą po prostej granicę: https://www.openstreetmap.org/#map=14/53.1323/14.8515
może ktoś znający się na granicach administracyjnych rzuciłby okiem na to miejsce? widać "ściętą po prostej granicę: https://www.openstreetmap.org/#map=14/53.1323/14.8515
To wygląda jak jakiś glitch przy renderowaniu, bo tej linii fizycznie tam nie ma, a i relacje tych obszarów wyglądają w porządku. Jestem ciekawy co to, czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
Był taki widoczny efekt zgłaszany niedawno na liście tagging. Bez reakcji.
Na mapie HOT też występuje. Albo rendering albo wina narzędzia importującego dane dla rendera.
Ktoś z lokalsów będzie aktualizował:
- skwer
-
pomnik
w związku z decyzjami Rady Miasta Gdańska i demontarzem pomnika ?
Nazwa skweru jest w TERYT więc to nieco potrwa, nim oficjalnie zniknie.
Niejaki user OneOfStarks rozszerzył przebieg rzeki na duży obszar https://www.openstreetmap.org/way/179053961#map=12/50.0831/19.4472
https://www.openstreetmap.org/#map=13/50.0765/19.4267
W jakim celu dokonał tego?
Jest w opisie:
play on tags for Chechło river so the feature shows up on the overworld map of Pokemon Go
Ewidentny wandalizm do wycofania.
Kto się podejmie jeszcze raz narysować przebieg rzeki?