Samenvattend:
boundary=administrative + admin_level=* (admin_level <= 11)
wordt alleen gebruikt voor addressering; automatisch import
boundary=statistical + border_type=district/neighborhood
voor een CBS wijk/buurt
boundary=place + place=quarter/place=neighbourhood
wordt gebruikt in Leeuwarden
Ik heb daar een aantal dingen bijgezocht:
[/*]
[*][key border_type](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:border_type)
-
inconsistent gebruik
-
wordt niet gebruikt door Nomatim (geocoding, naam → coordinaat)
-
border_type=district wordt zelfs expliciet afgeraden
[/*]
[*]boundary=place
-
heeft geen wiki
-
laag gebruik taginfo
-
boundary=place + place=[list=]
-
komt (vrijwel) niet voor in combinatie met boundary=place
-
place=* is problematisch als het op een area staat (wordt niet goed weergegeven)
-
er wordt gesteld dat admin_level=* moet worden toegevoegd voor door de overheid bepaalde plaatsen
[/*]
[/list][/*]
[/list]
Wat sebastic, volgens mij, zegt is dat de boundary=administrative + admin_level=* gebruikt kan worden voor wijken/buurten.
Maar dan moeten de grenzen wel hiërarchisch kloppen met de automatisch geïmporteerde grenzen (1…10 voor zover gebruikt).
Bovendien moeten de grenzen gedefinieerd zijn door de overheid.
En de grenzen moeten ook onderhoudbaar zijn (dit impliceert automatische import - of niet?).
Het gebruik van landuse=residential + name=* is niet gewenst voor grenzen.
Het gebruik van border_type is problematisch.
Mijns inziens, zouden grenzen die niet precies in de hierarchie vallen een andere boundary=* moeten hebben.
De grenzen van waterschappen (volgens de wiki boundary=administrative + admin_level=5) passen niet in de hiërarchie.
Voorstel boundary=water_management?
Worden de waterschapsgrenzen automatisch geimporteerd?
(hmm, ik zie geen waterschapsgrenzen, mis ik wat?)
Volgens het CBS krijgen zij de gemeentegrenzen uit de BRK.
Wijk- en buurtgrenzen worden (via opgave van gemeentes) in een shape file beschikbaar gesteld (licentie probleem: bronvermelding; misschien ook beschikbaar via PDOK - moet ik nog uitzoeken).
Met de CBS gegevens op wijk/buurt niveau zijn nog wel problemen:
- namen zijn lokaal anders of niet in gebruik
- geometrieën kloppen niet
Rechtvaardigen deze problemen een andere hiërarchie voor buurten/wijken met boundary=statistical?
(Mijns inziens niet, vermits ze niet door de andere grenzen heengaan - maar daar mag je wel van uitgaan, hoewel het oppassen blijft met verschillende bronnen/periodes.)
Is hiervoor dan ook een procedure nodig? (analoog aan die van de BAG-import)
Bij voldoende consensus ben ik wel bereid om wiki pagina’s hierover aan te maken (Nederlands en/of Engels).
Daarvoor zou ik eigenlijk ook nog willen weten welke bronnen gebruikt worden voor de automatische import(s).
En liefst ook met uitleg hoe je die importeert.
Kun jij dit aanleveren, sebastic?
Opmerkingen/aanvullingen, ik hoor ze graag.