Jest to mój pierwszy post tutaj. Od pewnego czasu wprowadzam zmiany w OSM, głównie w moim mieście Częstochowie. Zauważyłem, że Częstochowa ma bardzo duże braki w OSM, szczególnie jeśli chodzi o budynki. Problem dotyczy przede wszystkim południowych dzielnic miasta takich jak np. Stradom.
W związku z tym mam do Was prośbę o pomoc w uzupełnianiu mapy tej części świata :). W JOSM dostępna jest warstwa budynków znajdujących się w Częstochowie, co znacznie ułatwia rysowanie.
Raczej nikt nie będzie tych budynków rysował ręcznie z podkładu, już prędzej zaprzęgnie do tego wtyczkę Tracer2.
Z tego co piszesz wnioskuję że JOSM masz już zainstalowany skoro odnalazłeś warstwę budynków w Częstochowie.
Zatem teraz pozostaje Ci jedynie zainstalowanie samej wtyczki i jej parametryzacja oraz uruchomienie Tracer2Server.
Na tych ustawieniach strzeliłem Tracer-em kilka budynków w okolicach ul. Działowej z podkładu budynków w Częstochowie i całkiem dobrze dawał radę, od czasu do czasu wyrzucił co prawda pojedynczy węzeł poza obrys ale ogólnie było OK.
Skoro bramki i jezdnie są na tym samym poziomie, czyli 0, to layer=-1 jest błędny, bo tam nie ma nic na poziomie -1, ani +1, wszystko jest na tym samym poziomie 0.
Tu nie chodzi o poziom fizyczny a względną relację. przy czym dotyczy to tylko obiektów nakładających się na siebie, a nie stykających. Gdyby usunąć z budynku tag layer=1, to ten layer=-1 dla dróg tutaj byłby poprawny i konieczny.
To wygląda jak jakiś glitch przy renderowaniu, bo tej linii fizycznie tam nie ma, a i relacje tych obszarów wyglądają w porządku. Jestem ciekawy co to, czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
Był taki widoczny efekt zgłaszany niedawno na liście tagging. Bez reakcji.
Na mapie HOT też występuje. Albo rendering albo wina narzędzia importującego dane dla rendera.