Moim zdaniem takie rozdzielanie nie ma sensu. Po pierwsze w wielu miejscach pasy są rozrysowywane od momentu pojawiania się nowych pasów, co jest sprzeczne z zasadami OSM, bo fizyczne rozdzielenie jezdni pojawia się dopiero na bramkach. Po drugie powoduje to ryzyko, że nawigacje będą pokazywać niepotrzebne i często nieprawdziwe sugestie. W końcu liczba otwartych bramek, jak i to które konkretnie są otwarte się zmienia (jest jakiś tag, który pozwoli zaznaczyć, że konkretna bramka może być zamknięta, ale ulica i tak będzie przejezdna?)
Jest to mój pierwszy post tutaj. Od pewnego czasu wprowadzam zmiany w OSM, głównie w moim mieście Częstochowie. Zauważyłem, że Częstochowa ma bardzo duże braki w OSM, szczególnie jeśli chodzi o budynki. Problem dotyczy przede wszystkim południowych dzielnic miasta takich jak np. Stradom.
W związku z tym mam do Was prośbę o pomoc w uzupełnianiu mapy tej części świata :). W JOSM dostępna jest warstwa budynków znajdujących się w Częstochowie, co znacznie ułatwia rysowanie.
Raczej nikt nie będzie tych budynków rysował ręcznie z podkładu, już prędzej zaprzęgnie do tego wtyczkę Tracer2.
Z tego co piszesz wnioskuję że JOSM masz już zainstalowany skoro odnalazłeś warstwę budynków w Częstochowie.
Zatem teraz pozostaje Ci jedynie zainstalowanie samej wtyczki i jej parametryzacja oraz uruchomienie Tracer2Server.
Na tych ustawieniach strzeliłem Tracer-em kilka budynków w okolicach ul. Działowej z podkładu budynków w Częstochowie i całkiem dobrze dawał radę, od czasu do czasu wyrzucił co prawda pojedynczy węzeł poza obrys ale ogólnie było OK.
Skoro bramki i jezdnie są na tym samym poziomie, czyli 0, to layer=-1 jest błędny, bo tam nie ma nic na poziomie -1, ani +1, wszystko jest na tym samym poziomie 0.
Tu nie chodzi o poziom fizyczny a względną relację. przy czym dotyczy to tylko obiektów nakładających się na siebie, a nie stykających. Gdyby usunąć z budynku tag layer=1, to ten layer=-1 dla dróg tutaj byłby poprawny i konieczny.