Als ik de wiki lees, is dat niet helemaal de bedoeling:
[Tag:public_transport=platform](https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:public_transport%3Dplatform#How to map)
Kortom: het platform zou gemapt moeten worden als:
- een node als er geen infrastructuur is (Hop-on/hop-off-bussen) of alleen een paal (oude, landelijke Nederlandse bushaltes)
- een way als het een lineair element is (Denk verhoogde stoeprand)
- een area als het een vlakelement is (specifiek busperron, zoals op een aantal busstations, of aan een HOV-baan zoals de Zuidtangent)
Dus ik zet da halte-informatie gewoon op de area als het een area is, zoals Toolenburg.
Bij Bornholm is nog dubbelgetagd, volgens mij heb ik wél de platforms ingetekend maar niet de highway=bus-stop/public_transport=platform-nodes weggehaald (daarvoor moet nog wat informatie overgezet worden).
Zoals ik het interpreteer:
Per “richting”
*0 of 1 nodes stop_position op de weg
*0 of 1 node/way/area platform met de halteinfo náást de weg (maar kan onderdeel van de stoep zijn)
Die beiden opgenomen in de route-relatie
En dan eventueel nog allerlei randzaken, zoals shelter, bin, metro-ingang etc, samen met de stop_position en platform van beide (of alle) richtingen opgenomen in de stop_area.