Autor iD uznał, że amenity=school stosuje się do terenu szkoły, a nie budynku. I presety to odzwierciedlają.
I tak jest lepiej niż było parę lat temu, gdy użycie presetu szkoły na budynku powodowało skasowanie tagu building. Teraz tylko nie ma tagu amenity.
Edit:
Poprawiłem parking samochodowy.
W takiej wersji tłumaczenie preset był ten często używany do oznakowania działającej szkoły, a nie tylko budynku, co oczywiście nie działało z powyższych powodów.
Nawet na tym forum @rezerwa się na to skarżył. Przykład https://www.openstreetmap.org/way/267387890
Mordor to jest nazwa znana w kraju, name pasuje.
Podpiąć pod Służewiec można, o ile można go utożsamiać z Mordorem, i na odwrót. Użyłbym wówczas tagu alt_name.
Jeżeli te pasy nie są fizycznie oddzielone (a zgaduję, że nie są), nie powinno to być rysowane w ten sposób.
EDIT:
Jednak z drugiej strony… same bramki rozdzielają fizycznie pasy ruchu, więc ten argument tu nie znajdzie zastosowania…
Na autostradzie A1 nie ma tylu jezdni. Są pasy ruchu, które są zmienne w zależności od natężenia ruchu.
Teraz jest tak, że wyjazd z autostrady w Rusocinie ma 10 jezdni.
A co będzie jak zmniejszą ilość bramek kosztem dla przeciwnego ruchu?
To wyjdzie, że ktoś jedzie pod prąd.
EDIT: Mowa oczywiście o bramkach, a nie o całej autostradzie.
Takie rozrysowywanie poszczególnych pasów skutkuje też komunikatami w Yanosiku. Zgłasza takie miejsca jako np. lekki skręt w prawo. Zwróciłem na to uwagę, że nie było takich komunikatów na A-4 Kraków-Katowice, natomiast były na odcinku Gliwice-Wrocław.
Już myślałem, że jest jakiś korek na autostradzie i chce zjechać na boczne drogi a chodziło tylko o PPO.
Chociaż przydałaby się informacja w nawigacji (ale to już uwaga do Yanosika) o odległości, o zbliżaniu się do PPO.
Moim zdaniem takie rozdzielanie nie ma sensu. Po pierwsze w wielu miejscach pasy są rozrysowywane od momentu pojawiania się nowych pasów, co jest sprzeczne z zasadami OSM, bo fizyczne rozdzielenie jezdni pojawia się dopiero na bramkach. Po drugie powoduje to ryzyko, że nawigacje będą pokazywać niepotrzebne i często nieprawdziwe sugestie. W końcu liczba otwartych bramek, jak i to które konkretnie są otwarte się zmienia (jest jakiś tag, który pozwoli zaznaczyć, że konkretna bramka może być zamknięta, ale ulica i tak będzie przejezdna?)
Jest to mój pierwszy post tutaj. Od pewnego czasu wprowadzam zmiany w OSM, głównie w moim mieście Częstochowie. Zauważyłem, że Częstochowa ma bardzo duże braki w OSM, szczególnie jeśli chodzi o budynki. Problem dotyczy przede wszystkim południowych dzielnic miasta takich jak np. Stradom.
W związku z tym mam do Was prośbę o pomoc w uzupełnianiu mapy tej części świata :). W JOSM dostępna jest warstwa budynków znajdujących się w Częstochowie, co znacznie ułatwia rysowanie.
Raczej nikt nie będzie tych budynków rysował ręcznie z podkładu, już prędzej zaprzęgnie do tego wtyczkę Tracer2.
Z tego co piszesz wnioskuję że JOSM masz już zainstalowany skoro odnalazłeś warstwę budynków w Częstochowie.
Zatem teraz pozostaje Ci jedynie zainstalowanie samej wtyczki i jej parametryzacja oraz uruchomienie Tracer2Server.
Na tych ustawieniach strzeliłem Tracer-em kilka budynków w okolicach ul. Działowej z podkładu budynków w Częstochowie i całkiem dobrze dawał radę, od czasu do czasu wyrzucił co prawda pojedynczy węzeł poza obrys ale ogólnie było OK.
Skoro bramki i jezdnie są na tym samym poziomie, czyli 0, to layer=-1 jest błędny, bo tam nie ma nic na poziomie -1, ani +1, wszystko jest na tym samym poziomie 0.
Tu nie chodzi o poziom fizyczny a względną relację. przy czym dotyczy to tylko obiektów nakładających się na siebie, a nie stykających. Gdyby usunąć z budynku tag layer=1, to ten layer=-1 dla dróg tutaj byłby poprawny i konieczny.