Ik zit te wachten op een change-set die Deventerse Dick heeft aangemaakt in Arnhem (zo’n 10 uur geleden) en ik kan wachten tot ik een ons weeg (1). Als truc had ik de boel maar voor ‘Edit’ geopend in P2 om te kunnen bekijken, want dát geeft wél de bij-de-tijdse situatie weer. Maar verdomd: de ‘humanitarian’ -weergave doet 't inderdaad wél correct. Hoe kan dat ?
Marcel
(1) Met mijn gewicht kan dat wel even duren…
(2) Gebruikt Windows7 en een brakke grafische kaart - maar dan nog…
Ik weet niet meer of het de laatste weken of maanden waren maar de responstijd van osm was schrikbarend laag geworden. Het lijkt erop dat een deel van de rendertijd is opgeofferd aan toegangstijd. De humanitarian view wordt niet zo druk bezocht, dus betere rendertijd. (??) Overigens nooit begrepen wat de insteek is van de humanitarian view.
Ik dacht dat dat met de hulpprojecten te maken heeft. Als ergens een ramp plaats vindt, wordt met geprobeerd met OSM zsm een actuele kaart van het gebied te maken.
Het is weer eens hopeloos…
Bepaalde delen renderen helemaal niet of hebben de verkeerde kleur.
en voor de rest is het hopeloos traag en worden details overgeslagen.
Werkt niet echt prettig als je tracht de kaart meer in overeenstemming met de werkelijkheid te brengen.
Dus niet mopperen als iets er eens niet zo best meer uitziet;)
Iets is inderdaad altijd dropt, zie de paarse lijn.
De Y-as zijn metatiles per seconde. Er worden dus altijd zus en zoveel metatiles per seconde gedropt.
Tiles zijn natuurlijk de tegels waaruit de kaart bestaat (.png’s van 256 × 256 pixels).
Maar wat ze met meta en droppen bedoelen weet ik niet
Ik ben de laatste tijd even met andere zaken bezig, dus merk er weinig van.
Ongeveer 15 min. geleden kleine wijziging door gevoerd.
Nog geen reactie op: openstreetmap.org
Verschilt ook heel erg per zoomniveau. Het door mij een week geleden ingetekende nieuwe busstation in Delfzijl krijg ik op zoomniveau 17 nog steeds niet in beeld, ook niet na ‘verversen’. Wel op zoomniveau’s 16, 18 en 19.
Het lijkt erop dat de er willekeur in oppakken van rendering is. Shop etc worden redelijk snel gerenderd, maar andere dingetjes zoals een waterkraan is na een week nog niet te zien.
Vaak moet je momenteel minstens een week wachten tot je iets ziet, en dus heel vaak is er een groot verschil tussen de verschillende zoomniveaus.
Je kunt de status van een tile opvragen en dan blijkt dat de betreffende tile soms voor het laatst 3 maanden geleden is gerenderd. Het “dirty” maken van een tile blijkt geen enkel effect te hebben.
Lees ook deze reactie op OSM help.
Dat het af en toe goed (en snel) gaat lijkt momenteel de norm…
Hoewel ik nog steeds niet weet wat dropped changesets zijn, want het klinkt alsof ze genegeerd worden, staan wel alle changesets in de database. De laag Humanitarian wordt wel snel gerenderd.
Dus geen reden om ons zorgen te maken