MapaDrzew.pl - import danych do OSM

Cześć. Byłem niedawno w moim mieście na spotkaniu w ramach inicjatywy TechKlub i na tym spotkaniu prezentowany był projekt pt. MapaDrzew.pl. Stworzony został dla Warszawy przez Fundację ePaństwo (w ramach ich ogólnopolskiego programu Koduj dla Polski) w opraciu o projekt oprogramowania OpenTreeMap na danych z urzędu miasta. Na tymże spotkaniu rozmawiałem z osobą decyzyjną, która zajmuje się wdrażaniem tych projektów i zapytałem, czy byłby możliwy import danych o drzewach z mapy projektu MapaDrzew.pl do OpenStreetMap. Odpowiedź była taka, że byłby możliwy tylko konieczny byłby kontakt z programistami, bo koordynator projektów sam programistą nie jest. Tak więc czy ktoś z Was - osób zaznajomionych z importem różnorakich danych do OSM - mógłby zerknąć na MapęDrzew.pl i zobaczyć w jakiej to jest formie? Jest na stronie tego serwisu opcja pobrania danych, ale sam poddałem się po kwadransie czekania, więc nie mam pojęcia w jakiej postaci są dane wynikowe tego pobierania. Jeśli będzie odzew to odezwę się w wiadomości prywatnej do osoby chętnej do przeprowadzenia takiego importu, żeby przekazać kontakt do osoby odpowiedzialnej za projekt. Pozostaje tylko pytanie jak trzeba by było oznaczyć source tych danych w tagu…

Według ich informacji większość tych drzew to import z https://api.um.warszawa.pl

O, no to super. Nie grzebałem mocno w MapieDrzew.pl - wiedziałem, ze dane mają od miasta, ale że UM st. Warszawy udostępnia otrwarte dane przez API to przeoczyłem. W każdym razie dane w serwisie MapaDrzew.pl są zaktualizowane. Na API Warszawy do pobrania figuruje zbiór z 2015.

Wydaje mi się, że aktualizacja dotyczyła niewielkiej ilości drzew. A tak dane są w stanie z dnia importu - z marca 2017. To są pewnie te miejskie dane z 2015. Trudno to sprawdzić, bo w ich danych brak jest odośnika do drzewa (numeru inwentarzowego) z danych oryginalnych.

Aktualizacja, aktualizacją, ale tam też ludzie dodają dane o drzewach i same drzewa (rejestr zmian), więc może warto się nad tym pochylić i zrobić taki import? Wtedy będą drzewa razem z ich cechami. Skoro i tak OSM idzie w stronę micromappingu. Sam bym zrobił taki import, ale tu są więksi spece od spraw technicznych. PS: ID drzew są, tu przykład: drzewo

Właśnie tam widać, że zmian było mało.

Tylko że to nie są id drzew z https://api.um.warszawa.pl
W danych miejskich jest też data pomiaru i często jest to rok 2010. Tej daty nie ma na MapaDrzew.pl, tam w ogóle nie ma pola z taką
informacją.

Tak, tych danych aktualnie nie da się pobrać. W odróżnieniu od danych miejskich.