Allroads
(Allroads)
January 6, 2019, 12:21am
150
Bij PDOK, nu ook in links van capabilities Beeldmateriaal luchtfoto 2018 staat, is het beschikbaar.
Zowel bij wms als wmts layers.
Maar bij de wmts capabilities heeft men schijnbaar ook een layer name verandering doorgevoerd. Ook voor 2017 en 2016. Dan zijn ze niet meer opvraagbaar.
De nieuwe layer namen zijn doorgegeven aan de OSMlab-layer-index, na verbetering zal bij volgende update van des betreffende programma’s het doorgevoerd worden.
Jimiiee
(Jimiiee)
January 28, 2019, 1:46pm
151
Heeft iemand anders last van dat de laatste PDOK foto’s gemaakt zijn toen het erg droog was? Gras is heel moeilijk te onderscheiden
Zijn oudere PDOK luchtfotos beschikbaar voor ons?
BikePC
(BikePC)
January 28, 2019, 3:28pm
152
Misschien kan je hier iets mee? https://www.satellietdataportaal.nl/
Het beschikbare tijdvak is 01-04-2017 tot 27-09-2918
keesm
(Keesm)
January 28, 2019, 4:42pm
153
Ik heb deze in JOSM actief bij voorkeuren: wmts:https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wmts?request=GetCapabilities
Kan ik kiezen voor de luchtfoto’s van 2016, 2017 of 2018
Kogacarlo
(Carlo)
January 29, 2019, 11:39pm
154
Volgens Allroads is dat 10 cm data. Wat is de link dan? 's Kijken of ik die in QGIS kan krijgen. Of is die soms met wachtwoord?
Ik heb het wel geprobeerd maar het lukt me niet. Misschien doe ik iets verkeerd.
Is dit hem?
https://portal.prvlimburg.nl/mapfiles/topografie/metadata/luchtfoto_2017_hoge_resolutie.xml
De GIS portal is inderdaad https://portal.prvlimburg.nl/
Momenteel lijkt deze down te zijn.
Mocht je in Venray bezig zijn, dan staat er 2018 foto met hoge resolutie online:
https://venray.flamingo4.nl/viewer/app/Foto’s
In het verleden heb ik de gemeente Venray gevraagd of deze foto’s voor osm gebruikt mogen worden en daar heb ik een positieve reactie op gekregen.
Kogacarlo
(Carlo)
January 30, 2019, 1:59pm
156
Beide links doen het bij mij niet. Http/1.1 Service Unavailable en Fout opgetreden Applicatie “Fotos” niet gevonden
https://venray.flamingo4.nl/viewer/app/Foto’s
Deze werkt, denk ik, wel.
De ’ was weggevallen in de link.
Kogacarlo
(Carlo)
January 30, 2019, 7:28pm
158
Wow bedankt, die beelden zijn scherp dat het kraakt! Helaas staat mijn woonplaats er niet op.
Allroads
(Allroads)
February 13, 2019, 9:48am
159
Al eerder had ik contact met de Gemeente Venray.
De Gemeente koopt de beelden in, jaarlijks, bij verschillende partijen.
Deze hoge resolutie is 5 - 7,5 cm
Hun inkoopbeleid is dat de beelden gemeentelijk eigendom worden.
Hierdoor kunnen ze ons de toestemming geven om het voor Openstreetmap te gebruiken.
In het verleden was deze toestemming aan mij al eens gegeven.
Dit nogmaals nagevraagd, omdat de toestemming toen door een oud werknemer is afgegeven.
Nogmaals de bevestiging per telefoon ontvangen.
Dit is de link die gebruikt kan worden in JOSM.
http://geo.venray.nl:80/geoserver/topp/ows?SERVICE=WMS&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Luchtfoto2018&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
http://geo.venray.nl/geoserver/topp/ows?request=GetCapabilities&service=WMS
Eigenlijk hoort dit deel in dit topic, daar staat ook de eerdere bevestiging.
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=24772&p=2
de_vries
(de vries)
February 14, 2019, 1:47pm
160
Misschien kan iemand mij helpen. Mijn gemeente ('s-Hertogenbosch) bied ook luchtfoto’s aan waarvoor ik in het verleden toestemming heb gekregen deze voor osm te gebruiken. Nu lukt het mij niet meer deze in JOSM te laden.
Hier is een pagina met alle info over deze foto’s: https://geoproxy.s-hertogenbosch.nl/pwarcgis1/rest/services/externvrij/luchtopname/MapServer/ helemaal onderaan vind je een WMS link. Als ik deze op de standaard wijze in josm probeer te zetten, mislukt dit. Heeft iemand suggesties?
Allroads
(Allroads)
December 5, 2020, 12:07am
161
Op het geoforum staat een wijziging van url voor de luchtfoto.
nationaalgeoregister.nl in service.pdok.nl
Ik heb een ticket aangemaakt voor JOSM.
Omdat ik de wmts nog niet goed werkend heb, misschien een root CA probleem.
https://josm.openstreetmap.de/ticket/20201#ticket
de wms werkt wel.
De WMTS doet het bij mij ook niet.
Pander
(Pander)
December 28, 2020, 3:41pm
163
Wat is de manier om 2020 ook in https://map.openaerialmap.org te krijgen?
Wellicht een hint te geven dat er ook een FTP locatie is van Beelmateriaal Nederland om alles in 1x te downloaden?
Allroads
(Allroads)
February 25, 2021, 11:13am
165
Per 25 februari 2021 stelt PDOK de nieuwe luchtfoto uit 2020 beschikbaar met een resolutie van 25 cm als open data. Deze 25 cm luchtfoto wordt ter beschikking gesteld door de overheden in de Samenwerking Beeldmateriaal, zie www.beeldmateriaal.nl . De 2020-luchtfoto toont heel Nederland, inclusief het zoomlevel 14.
RGB:
WMS:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wms/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wms
WMTS:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
actueel is nog niet aangepast zal eerdaags wel gebeuren.
Allroads
(Allroads)
March 25, 2021, 9:26am
166
EDIT:
De vraag is wel, welke licentie hebben deze beelden.
Eerdere jaren:
Luchtfoto landelijke voorziening Beeldmateriaal 2020 wmts
Daar staat geen CC-BY-4.0 bij.
Quick ortho 2021
Tijdelijke lagen
Map met de voortgang, door links op de stippen te klikken krijg je meer inzicht.
https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wms?request=GetCapabilities&service=WMS
JOSM
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wms/v1_0
De laag Actueel_ortho25 beelden bevatten al de beelden van 2020, en zijn dus al bijgewerkt.
Allroads
(Allroads)
March 25, 2021, 10:01am
167
Laatst op het GEOforum :
Beeldmateriaal5 (BM5), uitgevoerd door Het Waterschapshuis, [stelt] vanaf maart 2021 gefaseerd luchtfoto’s met een grondpixelresolutie van 7,5 cm via open data beschikbaar voor iedereen.
Hoe beschikbaar en welke condities is nog even afwachten.
De superview foto’s van maart 2021 staan online op https://www.satellietdataportaal.nl/ staan online.
De WMS link lijkt niet te kloppen.
De URL https://satellietdataportaal.nl/wmslayer/MOS_Superview_maart_2021
geeft de laag “Superview december 2019 Mosaic” op.
Ik heb een mail naar het contact email adres gestuurd.
Ik heb een reactie gekregen dat het nu goed zou moeten zijn.
JOSM laat mij nog de foute laag zien, maar een handmatige aanpassing lost het op.
Dit geeft de WMS laag van de maart 2021 foto (zonder wolken in mijn omgeving):
wms[18]:https://satellietdataportaal.nl/wms/Mosaics/service?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.3.0&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Superview_maart_2021&STYLES=&CRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}