Zasadniczo Overpass wyciąga to, co jest w bazie, więc jeśli Twoich punktów w bazie nie ma…
A co właściwie chcesz z tym zrobić? Może czym innym da się to osiągnąć, np uMap pozwoli Ci pokazać na mapie obiekty wyciągnięte Overpassem plus cokolwiek sobie zechcesz dorysować…
EDIT: Znalazłem osobny wątek na ten sam temat, w którym jest częściowa odpowiedź na moje pytanie. Pozwoliłem sobie wątki połączyć, z dwóch zapytań pozostawiając to, które było w osobnym wątku, jako precyzyjniej opisujące problem.
I tak, uMap powinien Ci pomóc sobie te punkty zobrazować, możesz wynik overpassa wyeksportować do GeoJSON i zaczytać do uMap, a ze swoich punktów musiałbyś też zrobić jakiś format importowalny do uMap, chociażby również GeoJSON.
Pytanko mam. Czy dane overpassturbo w ogóle są aktualizowane? Przydałaby mi się one teraz zaktualizowane, a jak patrzę sobie na lewą część strony to niestety. Dane dla terenu, który chciałem prześledzić pochodzą z 7 lipca 2016 roku. Jest jakaś szansa na aktualizację danych?
A nie korzystasz z jakiegoś serwera testowego? Jedynie słuszny serwer pokazuje stan aktualny.
Albo po prostu widzisz w zapytaniu wpis, żeby wyszukiwał według stanu na 7 lipca 2016, wtedy wystarczy go usunąć i odświeżyć zapytanie.
Przerabiając przykłady z Wiki stworzyłem kwerendę, która może podpowiedzieć gdzie rysować budynki.
Korzystamy oczywiście z faktu, że zaimportowanymi adresami pokryta jest niemal cała Polska.
Super. Działa. Warto też zmniejszyć sobie odległość do np. 100m. A z tymi adresami jak to jest, one są co jakiś czas aktualizowane z jakieś zewnętrznej bazy państwowej?
Automagicznie to nie. Zazwyczaj Zbigniew to ogarnia(ł) na czyjąś prośbę z forumowego wątku. Bazując na skrypcie od WiktorN, który chyba jest na GitHubie.
Większość gmin używa e-mapa.net (iMPA) albo EMUiA. Choć koniec końców dane dla wszystkich gmin powinny i tak lądować w PRG.
W takim razie nie umiem tego zrobić względem .searchArea, więc wyciągnąłbym osobno węzły granicy Woli i odjął na koniec od wyniku. W sensie że zmieniłbym na
Znalezione na Twitterze Operations Working Group: https://overpass-turbo.eu/s/JVD
Czyli śledzenie uzupełniania dróg zaimportowanych z bazy TIGER w stanie Rhode Island o tag surface. Modyfikacja po zadanej dacie, grupowanie wg użytkownika, sumowanie długości.
Przyznam się, że dawno Overpass QL nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Wciąż wiem mało o tym języku
Drobne pytanie w sprawie overpass-turbo, przygotowuje się do warsztatów z pozyskiwania danych właśnie w ten sposób (GiSDay Łódź). Chciałbym w związku z tym zapytać Was o pomysły na ćwiczenia-zagadnienia.
Ja kiedyś strażakom robiłem ćwiczenie w którym mieli sobie pobrać do JOSM gminy z terenu własnego powiatu, we wszystkich uzupełnić populację na podstawie roczników statystycznych GUS i później pobrać to do QGIS i wyświetlić kartogram… Ale teraz chyba populacje są już uzupełnione batchem.
Mam gdzieś moją starą prezentację o Overpass jeśli chcesz mogę jej poszukać. Ogólnie jeśli chodzi o GISDay to z własnego doświadczenia wiem, że nie ma co wchodzić w tematy zaawansowane bo jest tam dużo ludzi bez doświadczenia z OSM. Więc praktyczne ćwiczenia z tego jak się buduje takie zapytania pewnie wystarczy.
Było by super. Dodatkowo poza GiS Day, rozmawiamy na temat warsztatów w Łodzi dla studentów z zakresu edycji i pozyskiwania danych, więc każda pomoc będzie wskazana.