To jest jedyne miejsce, gdzie jest różnica w kodzie w porównaniu z wyświetlaniem innych linii na mostach - brakuje “line-join: round;”.
O, to ciekawe, ale bilecik, pliz…
Ten brak line-join przypuszczalnie nie daje żadnych zauważalnych różnic w renderingu.
To obecność linii z highway między torami jest czynnikiem niezbędnym do powstania dziury w torach i tag bridge= na jednej z części tej drogi.
To nie jest wszak pilne Te przerwy to już z rok temu zauważyłem
Nie chodzi o to czy pilne, tylko że jak nie ma bilecika, to pewnie nikt się tym nie zajmie i ulegnie zapomnieniu, bo problemów są setki.
Jest już nowe wydanie, v4.19.0, pewnie się zacznie wdrażać na serwery wieczorem jak zwykle:
https://www.openstreetmap.org/user/kocio/diary/47491
W nim między innymi wyświetlanie boundary=protected_area, mniej agresywny sposób wyświetlania granic obszarów chronionych, kilka ikonek dla automatów (amenity=vending_machine), jeszcze jedna w krótkim czasie zmiana koloru i wzorka ogródków działkowych (mam nadzieję, że ta okaże się wystarczająco dobra), kilka dodatkowych ikonek dla barier i sporo innych drobnych zmian.
2-5 czego? Takich obiektów jest już prawie 1 500. Fajnie by było gdyby nazwa nabrzeża była wyświetlana od strony wody - obszar ten jest niewykorzystany.
Przepraszam - tysięcy. W tym tempie dodawania to gdzieś za pół roku zacznie być sens nad tym się zastanowić:
Jeśli można to mam jeszcze kilka uwag:
- Render napisu basenu jest zależny od tego czy to obszar czy punkt. Gdy jest jako punkt to jest ładnie na niebiesko a jako budynek jest już normalnie na szaro. Moim zdaniem powinno też być na niebiesko.
- Priorytet przystanków nad schronieniami. W wielu przypadkach schronienie i przystanek są bardzo blisko siebie. Moim zdaniem ważniejszym obiektem z punktu widzenia większości osób jest przystanek to też powinien mieć priorytet wyświetlania.
- Sporo jest już obiektów z tagiem man_made=water_well. W Polsce to głównie pompy, czyli z dodatkiem pump=manual. Warto by się zastanowić czy aby już tego nie wyświetlać.
- Od jakiegoś czasu widać na mapie odstęp między kafelkami (ok. 1px). Jest to tylko na Chrome. Czy macie to samo?
- Na Chromium działa mi dobrze.
- Jest na to bilecik i nawet projekty ikonek, potrzeba tylko kogoś, kto doprowadzi to do końca:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1224
- To wymaga podłubania w kodzie SQL i generalnie nie jest proste, tzn. nie ma tak, że się wskazuje że a jest ważniejsze niż b, tylko całymi klasami.
- Załóż proszę bilecik na to.
ad.1 wstyd się przyznać, ale nie wiem jak to się zgłasza
Spoko - tu jest przycisk do zakładania bilecików:
Nowe wydanie (v4.20.0) czeka na wdrożenie na serwerach OSMF, pewnie dziś wieczorem się zacznie jak zwykle. Najważniejsze rzeczy to stopniowe rozjaśnianie “ważnych” budynków w miarę przybliżania, wyświetlanie obszarów typu rezerwaty aborygenów/Indian itp., zaprzestanie wywietlania leisure=common oraz przywrócenie wyświetlania strzałek jednokierunkowych na ścieżkach i drogach leśnych. Pełna lista zmian jest tu:
Brak wyświetlenia leisure-horse_riding co do ośrodków jazdy konnej zamiast tego stosuje tag leisure-recreation_ground,sport-equestrian.
Końskie tagi były niedawno zaproponowane jako kod, ale w wyniku dyskusji odrzucone:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/3660
A to nie jest tagowanie pod render?
Ja taguję landuse=farmyard + leisure=horse_riding.
To błąd tagowania czy renderowania?
Tu jest most, który jest nad drogą dla pieszych. Teraz to wygląda tak, jakby ścieżka i torowisko były zawieszone w powietrzu lub jakby przebiegały po tym szerokim deptaku. Da się to jakoś poprawić?
W osm-carto drogi się renderują nad obiektami.
Tagowanie jest poprawne.
Dlaczego przestały się wyświetlać nazwy szkół?