Nico Visser communicatieadviseur voor project (Dijkverbetering Eemshaven-Delfzijl) wil graag de veranderingen aanbrengen na de Dijkverplaatsing bij Delfzijl.
Hij heeft al een poging gedaan om het actueel te krijgen, maar dat viel niet mee.
Wie uit het hoge Noorden ziet hier een gat in? Op Satellietdataportaal https://www.satellietdataportaal.nl/ is de situatie nog het meest actueel. Ook de genoemde luchtfoto’s geven steun, maar ik denk dat een ervaren mapper uit het Noorden het beter aan kan aanpakken.
Noordfiets, Henk? Andries… hoewel mapt een Fries wel in Groningen? Mattheus?
Wijzigingen aan de kustlijn worden minder vaak geüpdatet in de rendering dan normale wijzigingen volgens OSM-wiki. De volledige kustlijn moet tegen de klok in lopen en de ways moeten op elkaar aansluiten. Als dat niet klopt dan wordt er zee aan de landkant gerenderd en lijkt het alsof de hele landmassa (in dit geval Europa, Azië en Afrika) is overstroomd.
Ik ben wel bereid de dijkverplaatsing te mappen, heb wel eerder met een stukje coastline gewerkt op Schiermonnikoog.
Dit wordt dan wel minimaal vanavond, gezien ik momenteel niet in de gelegenheid ben. Mocht iemand eerder zijn, ga gerust je gang.
Als Fries maak ik wel een uitzondering voor de oost-friezen.
Ben er inmiddels mee bezig. Technisch was er met de verlegde coastline weinig mis, behalve dat die door een stukje dijk heenliep.
Zal later uiteenzetten wat ik precies gedaan heb.
Wat me hier en bij andere grote projecten altijd zo verbaast is dat er niet gewoon een duidelijke tekening is van het plan.
Op de een of andere manier moet zo’n aannemer toch een ingemeten kaart hebben. Of zou er echt een beetje uit de losse pols gewerkt worden?
Directer bij mijn huis wordt een ringweg verbouwd. Daar heb ik wel eens om een tekening op schaal gevraagd, maar die zeggen ze niet te hebben …
Bij de ringweg hier heeft het me niks opgeleverd. De aanpassingen die ze in het stadspark hebben gemaakt hadden ook al geen kaart. Dus ik ben niet zo optimistisch.
De aannemer heeft altijd een exacte bouwtekening. Deze is vaak alleen voor intern gebruik en wordt niet gepubliceerd. Als kaarten en renders online te vinden zijn, is dat vaak omdat omwonenden en belanghebbenden duidelijke communicatie willen, maar het is meestal niet verplicht om ze online te zetten.
Waarschijnlijk is die er wel, maar heeft de gemeente / communicatiepersoon van de aannemer hem niet.
Ik denk meer dat ze hem gewoon niet willen geven. In dit geval zijn er ‘artist impressions’ voor ons als bewoners, maar als je die op schaal beoordeelt klopt er niks van. Ineens ligt er een groenstrook die naar de schaal in de impressie beoordeelt 10 meter moet zijn, terwijl er in werkelijkheid nu maar 3 meter ruimte is … als ze dan zeggen: " nee, er bestaan geen tekeningen" wordt ik achterdochtig.