Hoe taggen we een water, waarin over het algemeen ook water aanwezig is, waarin het water ogenschijnlijk stilstaat en met een oppervlaktebreedte van xx centimeter of meer?
En bij welke breedte leggen we de grens tussen enkele lijn en de rest?
Als lijn, als lijn en gebied of alleen als gebied.
Misschien mis ik hier iets, maar ik zou zeggen gewoon als gebied met natural=water?
Sinds ik de plugin van KiaaTix ontdekt heb en het uitsnijden van landuses een peulenschil is, ga ik direct voor de meest gedetailleerde manier en doe ik het zo, met als achtergrond de BGT:
Enkele lijn: nooit
Lijn en gebied: als het water een waterloop betreft en een naam heeft (naam gaat op lijn)
Gebied: alle overige gevallen
Ik zie dat riverbank wel voor de Maas, maar niet voor de Waal en Nederrijn gebruikt isâŚ
Het wordt wel gebruikt voor het Tienhovensch Kanaal maar niet voor de VechtâŚ
Vreemd!
Ik heb begrepen dat er verschillende manieren zijn om een gebied een naam te geven.
Bijvoorbeeld door een knoop in het centrum van het gebied te zetten en deze een tag ânameâ en een tag âplace = localityâ mee te geven.
Hiermee hebben we nog niet het eigenlijke gebied gemarkeerd.
In dit geval: https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.00983/5.96037&layers=N , âLandgoed Rosendaelâ heb ik voor 90% een barrier = fence rond het hele gebied geplaatst, de overige 10% van het gebied is ontoegankelijk door de aanwezigheid van een vijver.
Volstaat in dat geval een relatie aan de locality of leisure (met name en type = boundary) toe te voegen met als children het hek plus enkele delen van de vijveroever?
Noordwestelijk van âLandgoed Rosendaelâ ligt het Rozendaalse bos. Zal ik hier een âwegâ omheen moeten tekenen met "name = âRozendaalse Bosâ. en âboundary = forestry_compartmentâ en âtype = boundaryâ?
Kan ik voor naamgeving van een klein gebied IN het Rozendaalse Bos ook meerdere landuses aan een relatie toevoegen?
Ja, het is leuk wat er allemaal kan, maar (als advocaat van de duivel) is er ook wat tegenin te brengen.
Fee=yes of toll=yes zou weer opgevat kunnen worden als of je bij dat punt kan betalen en bij de AWD (Amsterdamse Waterleidingduinen) zijn er enkele toegangen waar geen kaartverkoop is.
Dus zie ik nog geen duidelijk bezwaar tegen de constructie:
foot:conditional=yes @ (sunrise-sunset AND permit_holder OR admission_ticket)
Het belangrijkste uit de hele constructie namelijk foot=yes lijkt me in dit geval duidelijk.
Of de resterende data, in welke vorm die ook aangeboden wordt, verwerkt wordt, lijkt mij op de tweede plaats te komen.
Ik ken de Boleaanse logica niet zo goed, maar het is dan waarschijnlijk op te lossen met:
foot:conditional=yes @ (sunrise-sunset AND (permit_holder OR admission_ticket))
OR
foot:conditional=yes @ (sunrise-sunset AND permit_holder) OR (sunrise-sunset AND admission_ticket)
of met twee regels
foot:conditional=yes @ (sunrise-sunset AND permit_holder)
foot:conditional=yes @ (sunrise-sunset AND admission_ticket)
Multi-polygonen blijven een probleem bij mij.
Nu vind ik weer een weg {een outer van een MP met maar 1 lid (de andere leden lijken op een gegeven moment om zeep geholpen te zijn )} met de naam Middenmeer. Die naam is fout, maar ik kan niet vinden waar ik hem wijzigen kan. Ik kan natuurlijk de MP afbreken en dan de zaak wijzigen en daarna zonder MP verder gaan of de eilandjes weer aan de MP toevoegen. Maar dat is dus niet wat ik weten wil. Ik wil weten waar de naam opgeslagen is.
De link die je gebruikt: IS het antwoord. Er zitten twee tags op, name=Middenmeer en natural=water.
Die horen niet op een âouterâ, maar dat wist je al .