https://www.openstreetmap.org/note/1388398#map=16/49.9538/19.7460
Wygląda na to że następna wioska pod Krakowem dostała adresy - jest szansa na import?
https://www.openstreetmap.org/note/1388398#map=16/49.9538/19.7460
Wygląda na to że następna wioska pod Krakowem dostała adresy - jest szansa na import?
Witam
Proszę o aktualizacje adresów, miejscowość Nowodworce, gmina Wasilków. Mozna też by było całą gminę zaktualizować bez samego Wailkowa
Cześć, prośba o aktualizację adresów w miejscowości Bielawa (powiat wrocławski, województwo dolnośląskie).
A ja ładnie poproszę o aktualizację w gminie Bytów.
Widzę, że w miejscowości Niezabyszewo zdążyli w zeszłym roku wprowadzić nazwy ulic i stara adresacja jest nieaktualna.
Znalazłem to patrząc w PostGIS na “samotne ulice” czyli odwrotność mrówek. Większość to fałszywe alarmy, ale to udało mi się wyłapać.
Edit: Już zrobione, teraz tylko mrówki pogasić. Dzięki!
Witam,
można prosić o aktualizację adresów w: lubelskie\ kraśnicki\ gmina Szastarka, miejscowości: Szastarka i Kuta Józefów?
Patrząc na żółte mrówki w tej okolicy zauważyłem, że są w punktach, gdzie adresy są w “dzikich polach” - import z 2015 roku. Gmina chyba już poprawiła
Hej, zmieniła się numeracja w Zalasiu z gminie Krzeszowice. Urząd wrzucił listę zmian w formie Excela, może uda się to jakoś wykorzystać? http://www.gminakrzeszowice.pl/aktualnosci/index/Informacja-w-sprawie-nadania-nazw-ulicom-w-miejscowosci-Zalas/idn:1124
Mogę prosić o aktualizację adresów w mieście Sędziszów Małopolski? https://sedziszowmalopolski.e-mapa.net/
Granice już ktoś był uprzejmy zrobić, ja dodałem praktycznie wszystkie nowe nazwy ulic na podstawie uchwał Rady Miejskiej - dla czterech sołectw numeracja się zmieniła, po włączeniu w granice miasta, więc najlepiej byłoby to zrobić automagicznie
Zrobione. Trzeba mrówki wyłapać po ich aktualizacji.
Chciałem dodać punkt na mapie i zauważyłem źle przypisany adres. A potem zauważyłem, że cała ulica ma źle przypisane adresy…
https://www.openstreetmap.org/node/1200488488/history
https://geoportal.wroclaw.pl/poi/pt/74660/UL.SIEDZIK%C3%93WNY/25?5
Adresy na OSM były dodawane 8 lat temu i z tego samego źródła które podaję w linku. Z tym że tam można przeczytać “data ustanowienia: 19.07.2017” - więc może adres się zmienił. Ale czy to możliwe, że aż tak bardzo zmieniły się adresy na całej ulicy? Właściwie to zamienione są stronami numery parzyste i nieparzyste. Czy to błąd importu czy te adresy w międzyczasie się aż tak zmieniły? Czy da się to jakoś automatycznie poprawić czy trzeba ręcznie?
tu cała ulica:
https://geoportal.wroclaw.pl/poi/u/2855/UL.SIEDZIK%25C3%2593WNY?2
Znalazłem tylko informację, że nazwa tej ulicy została zmieniona z Armii Ludowej na Danuty Siedzikówny w 2017 roku, ale nigdzie nie widzę informacji o zmianie adresów.
W 2017 roku miasto wykorzystało okazję i przy zmianie nazwy ulicy uporządkowało numerację.
Ponieważ sprawa dotyczy około 80 punktów adresowych to da to się zrobić względnie szybko w JOSM lub Level0.
Pytanie tylko czy przy okazji należy aktualizować też wartość specyficznych lokalnych tagów czyli WroclawGIS:addr:date i jakiej informacji z GISu ona dotyczy-“data ustanowienia” czy “data ostatniej modyfikacji” punktu adresowego?
W obecnej praktyce importów w ogóle odchodzi się od tego typu wewnętrznych pól importowanych baz danych. Nie ma po co i komu tego utrzymywać. Co innego oczywiście jakieś identyfikatory, które są w szerszym użyciu, np. z TERYT-u albo w UK - NAPTAN od przystanków. Te są okej.
WroclawGIS:addr:date jest do wyrzucenia.
Dziękuję!
Przy okazji opracowywania mrówek zauważyłem że brakuje dość sporo adresów w gminie Jodłownik (powiat limanowski) w Małopolsce.
Szczególnie dużo punktów adresowych brakuje dla wsi Mstów, Krasne-Lasocice, Słupia i Wilkowisko.
Prośba o ponowny/uzupełniający import dla gminy (jodlownik.e-mapa.net).
Z góry dzięki!
Cześć!
Proszę o aktualizację adresów dla miasta Konstantynów Łódzki (powiat pabianicki, województwo łódzki).
Można prosić o aktualizację adresów w Rzeszowie, osiedle Matysówka. Od 1 stycznia 2019 nastąpiła zmiana administracyjna granic dawnej miejscowość Matysówka z gminy Tyczyn. Obecnie jest to osiedle w mieście Rzeszowie z nowymi ulicami i numerami domów. Z góry dziękuję za pomoc.
Trzeba by poprawić praktycznie wszystkie adresy we wsiach Majdan i Góraszka, gdyż po wprowadzeniu nazw ulic wszystkie stare adresy z addr:place stały się nieaktualne a nowych z nazwami ulic jeszcze na mapie nie ma, są natomiast w ewidencji adresowej więc można je dodać. Są one tutaj https://otwocki.e-mapa.net
Jaśkowice w gminie Skawina, potrzebna hurtowa zmiana numeracji
https://bip.malopolska.pl/umigskawina,a,1435499,uchwala-nr-xl55718-rady-miejskiej-w-skawinie-z-dnia-28-marca-2018-r-w-sprawie-nadania-nazw-ulic-na-t.html
http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=16859
http://portal.gison.pl/skawina/?zoom=7&lat=232733.55225&lon=547833.38911&layers=BFFFTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFTFTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFTT
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=4654546