Znalazłem taką ciekawostkę:
highway=track + access=private jest bardzo słabo widoczne na landuse=allotments.
Znalazłem taką ciekawostkę:
highway=track + access=private jest bardzo słabo widoczne na landuse=allotments.
Jest już przyjęta poprawka, która jeszcze raz zmienia kolor i wzorek, tym razem ścieżki są widoczne dużo lepiej - najpewniej nowa wersja zacznie się wdrażać w najbliższy piątek wieczorem:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/3625#issuecomment-453079947
Tak
Faktycznie. Zgłoś proszę bilecik, może uda się ustalić skąd to się bierze:
To jest jedyne miejsce, gdzie jest różnica w kodzie w porównaniu z wyświetlaniem innych linii na mostach - brakuje “line-join: round;”.
O, to ciekawe, ale bilecik, pliz…
Ten brak line-join przypuszczalnie nie daje żadnych zauważalnych różnic w renderingu.
To obecność linii z highway między torami jest czynnikiem niezbędnym do powstania dziury w torach i tag bridge= na jednej z części tej drogi.
To nie jest wszak pilne Te przerwy to już z rok temu zauważyłem
Nie chodzi o to czy pilne, tylko że jak nie ma bilecika, to pewnie nikt się tym nie zajmie i ulegnie zapomnieniu, bo problemów są setki.
Jest już nowe wydanie, v4.19.0, pewnie się zacznie wdrażać na serwery wieczorem jak zwykle:
https://www.openstreetmap.org/user/kocio/diary/47491
W nim między innymi wyświetlanie boundary=protected_area, mniej agresywny sposób wyświetlania granic obszarów chronionych, kilka ikonek dla automatów (amenity=vending_machine), jeszcze jedna w krótkim czasie zmiana koloru i wzorka ogródków działkowych (mam nadzieję, że ta okaże się wystarczająco dobra), kilka dodatkowych ikonek dla barier i sporo innych drobnych zmian.
2-5 czego? Takich obiektów jest już prawie 1 500. Fajnie by było gdyby nazwa nabrzeża była wyświetlana od strony wody - obszar ten jest niewykorzystany.
Przepraszam - tysięcy. W tym tempie dodawania to gdzieś za pół roku zacznie być sens nad tym się zastanowić:
Jeśli można to mam jeszcze kilka uwag:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1224
ad.1 wstyd się przyznać, ale nie wiem jak to się zgłasza
Spoko - tu jest przycisk do zakładania bilecików:
Nowe wydanie (v4.20.0) czeka na wdrożenie na serwerach OSMF, pewnie dziś wieczorem się zacznie jak zwykle. Najważniejsze rzeczy to stopniowe rozjaśnianie “ważnych” budynków w miarę przybliżania, wyświetlanie obszarów typu rezerwaty aborygenów/Indian itp., zaprzestanie wywietlania leisure=common oraz przywrócenie wyświetlania strzałek jednokierunkowych na ścieżkach i drogach leśnych. Pełna lista zmian jest tu:
Brak wyświetlenia leisure-horse_riding co do ośrodków jazdy konnej zamiast tego stosuje tag leisure-recreation_ground,sport-equestrian.
Końskie tagi były niedawno zaproponowane jako kod, ale w wyniku dyskusji odrzucone:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/3660