Ik heb er zo eentje opgehaald met overpass, en dat werd geen totaaltrack maar een stapel losse tracks aan elkaar geplakt in 1 bestand. Waarschijnlijk ieder apart netjes gesorteerd, maar dan moet je ze nog steeds zelf samenvoegen. Ik zal eens kijken of daar misschien een functie voor is in overpass.
Mijn kontaktpersoon is gewend om de track eerst in Mapsource in te laden om te kijken of hij helemaal goed is, daar kan hij zonodig de boel aan elkaar plakken.
Automatiseren?
In elk geval, helemaal automatiseren gaat op dit moment niet, er is vóór de export altijd een check-verbeterronde nodig om de osm-routes helemaal goed te maken. Ik heb nu het Marskramerpad, het Trekvogelpad en de GR 5 Nederland gedaan. Als zo’n route eenmaal netjes in secties en kompleet in de relaties zit, dan is dat eigenijk een eitje in josm. Ik zou alleen een aparte routecheckplugin of zo kunnen gebruiken die de kontroles doet en dan met een lijstje problemen komt wat je een voor een af kan werken. Want op het oog gaat het wel, maar als je 30 relaties bekijkt mis je altijd wel iets.
Fietsroutes
Stel dat je dit voor lange fietsroutes gaat doen, dan heb je nog een uitdaging: forward en backward stukken. Bij wandelroutes zaten er een paar maar die klopten niet met de markering (bedankt, Mapillary mensen!).Maar bij fietsen heb je echt vaak verschillende markering voor de richtingen.