Jeszcze trochę za mało tego, żeby uznać tag za rozpowszechniony (zwykle przyjmujemy 2-5 jako granicę żeby coś zacząć wyświetlać):
Jak widzę, dla popularnych nabrzeży znalazłeś rozwiązanie
https://www.openstreetmap.org/way/601155939
Gdzieś (może na tym forum) był zgłaszany problem z generowaniem nazw bankomatów. Poniższy bankomat ma pod ikoną wygenerowaną nazwę operatora a nie nazwę (z pola name). https://www.openstreetmap.org/node/935789596
Czy tak powinno być?
Jeśli ktoś potrzebuje bieżący zestaw kafelków z OSM Carto na niskich poziomach poziomach przybliżenia, to Paul Norman oferuje gotowe (od poziomu 0 do 6, 8, 9 lub 10):
http://legolas.paulnorman.ca/prerender/
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/dev/2019-January/030488.html
Znalazłem taką ciekawostkę:
highway=track + access=private jest bardzo słabo widoczne na landuse=allotments.
Jest już przyjęta poprawka, która jeszcze raz zmienia kolor i wzorek, tym razem ścieżki są widoczne dużo lepiej - najpewniej nowa wersja zacznie się wdrażać w najbliższy piątek wieczorem:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/3625#issuecomment-453079947
Tak
Faktycznie. Zgłoś proszę bilecik, może uda się ustalić skąd to się bierze:
To jest jedyne miejsce, gdzie jest różnica w kodzie w porównaniu z wyświetlaniem innych linii na mostach - brakuje “line-join: round;”.
O, to ciekawe, ale bilecik, pliz…
Ten brak line-join przypuszczalnie nie daje żadnych zauważalnych różnic w renderingu.
To obecność linii z highway między torami jest czynnikiem niezbędnym do powstania dziury w torach i tag bridge= na jednej z części tej drogi.
To nie jest wszak pilne Te przerwy to już z rok temu zauważyłem
Nie chodzi o to czy pilne, tylko że jak nie ma bilecika, to pewnie nikt się tym nie zajmie i ulegnie zapomnieniu, bo problemów są setki.
Jest już nowe wydanie, v4.19.0, pewnie się zacznie wdrażać na serwery wieczorem jak zwykle:
https://www.openstreetmap.org/user/kocio/diary/47491
W nim między innymi wyświetlanie boundary=protected_area, mniej agresywny sposób wyświetlania granic obszarów chronionych, kilka ikonek dla automatów (amenity=vending_machine), jeszcze jedna w krótkim czasie zmiana koloru i wzorka ogródków działkowych (mam nadzieję, że ta okaże się wystarczająco dobra), kilka dodatkowych ikonek dla barier i sporo innych drobnych zmian.
2-5 czego? Takich obiektów jest już prawie 1 500. Fajnie by było gdyby nazwa nabrzeża była wyświetlana od strony wody - obszar ten jest niewykorzystany.
Przepraszam - tysięcy. W tym tempie dodawania to gdzieś za pół roku zacznie być sens nad tym się zastanowić:
Jeśli można to mam jeszcze kilka uwag:
- Render napisu basenu jest zależny od tego czy to obszar czy punkt. Gdy jest jako punkt to jest ładnie na niebiesko a jako budynek jest już normalnie na szaro. Moim zdaniem powinno też być na niebiesko.
- Priorytet przystanków nad schronieniami. W wielu przypadkach schronienie i przystanek są bardzo blisko siebie. Moim zdaniem ważniejszym obiektem z punktu widzenia większości osób jest przystanek to też powinien mieć priorytet wyświetlania.
- Sporo jest już obiektów z tagiem man_made=water_well. W Polsce to głównie pompy, czyli z dodatkiem pump=manual. Warto by się zastanowić czy aby już tego nie wyświetlać.
- Od jakiegoś czasu widać na mapie odstęp między kafelkami (ok. 1px). Jest to tylko na Chrome. Czy macie to samo?
- Na Chromium działa mi dobrze.
- Jest na to bilecik i nawet projekty ikonek, potrzeba tylko kogoś, kto doprowadzi to do końca:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/1224
- To wymaga podłubania w kodzie SQL i generalnie nie jest proste, tzn. nie ma tak, że się wskazuje że a jest ważniejsze niż b, tylko całymi klasami.
- Załóż proszę bilecik na to.