Pytania początkujących

Pewnie gdzieś tam jest sklep, otwarty w jakichs godzinach…

Zainstalowałem JOSM i na podkładzie Geoportal2 zrobiłem to coś
https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.07358/17.49490&layers=D
Może być, czy jakieś uwagi?

Jest ok, możesz teraz zacząć uszczegóławiać, dodaj budynki, popraw drogi (trochę poprawiłem).
Jeżeli zmieniasz dane w bazie wg swojej wiedzy, możesz pododawać informacje, które wprost z geoportalu nie wynikają (np. uzupełnić tag surface na drogach).

Jak tagować “strefę ruchu”? Czy to po prostu highway=service?

A jak tagować drogę wewnętrzną, która jest jednocześnie strefą zamieszkania? highway=service, czy highway=living_street?

Jeżeli jest oznaczona znakiem D-40 to oczywiście highway=living_street.
Strefa ruchu (D-52) nie ma szczególnego oznaczenia. Jeżeli droga oznaczona tym symbolem prowadzi do jednego lub dwóch budynków można ją oznaczyć jako highway=service, jeżeli obsługuje więcej budynków to już raczej highway=residential (zastosowanie poszczególnych tagów jest tutaj zależne bardziej od wiedzy mapującego niż zasad ogólnych). Często mamy przypadki dróg osiedlowych oznaczonych jako “strefa ruchu” które są na tyle wąskie, że ledwo przeciśnie się przez nie dostawczak, a obsługują wiele budynków. Ale są i drogi na tyle szerokie, że odbywa się na nich ruch dwukierunkowy również oznaczone “strefa ruchu”.
Samo pojęcie “strefa ruchu” jest bardziej związane z tagiem access=, bo obowiązuje ona najczęściej na terenach prywatnych, bądź właśnie spółdzielczych, gdzie mogą obowiązywać dodatkowe obwarowania dostępności. Należy ostrożnie stosować kombinację access=private, ponieważ jej postawienie na odcinku drogi wyłączy daną drogę z routingu (nawigacje będą ją omijać nawet w przypadku gdy będzie to jedyny dostęp do punktu docelowego).

Mam pytanie do “Władysław Komorek”.
Usunąłeś całkowicie swoje edycje w miejscowości Radliniec w wlkp? Pytam, bo na mapie w warstwach są jakieś pozostałości dla numerów 1 i 2.
Niby nic nie ma ale na zbliżeniu widać, że coś jest. Nie da się tego kliknąć.
Zastanawia mnie, czy to kiedyś zniknie, czy trzeba gdzieś zgłosić?

Spokojnie – zniknie samo.
Tzw. kafelki (czyli fragmenty mapy) odświeżane są w różnych odstępach czasu.
Jeśli obiekty (budynki) zostały usunięte wkrótce przestaną się też renderować (pojawiać na mapie).

Też tak myślałem, ale pewności nie miałem. Lepiej zapytać dla jasności, jak czekać w nieskończoność nie wiadomo na co.

Jak prawidłowo zaznaczyć atrybucję dla kafelków w przypadku wygenerowania fragmentu mapki w formacie jpeg z użyciem funkcji “udostępnianie”? Oprócz "© autorzy OpenStreetMap” dla samych danych wpisać “kafelki na licencji CC BY-SA” ? Tak będzie OK?

Czym się różni
highway=service
od
highway=service & service=driveway
?

service=driveway jest doprecyzowaniem, że chodzi od dojazd do posesji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Driveway

Mapa/nawigacja może traktować driveway jako drogę niższej kategorii niż samo service lub w ogóle nie uwzględniać tej różnicy.
Styl domyślny osm.org rysuje je nieco cieńsze.
W Polsce da się zauważyć, że service=driveway jest zbyt rzadko stosowany - wiele typowych podjazdów pod dom nie ma tego tagu.

Jeśli driveway to dojazd do posesji, to do czego dojazdem jest samo “highway=service”?

highway=service może służyć do różnych rzeczy serwisowych - podjazd, alejka parkingowa, przejazd itp. Jak nie ma podtagów to moim zdaniem nie wiadomo dokładnie jakie ma zastosowanie, ale wiadomo że nie jest normalną przejezdną częścią sieci drogowej.

W wynikach wyszukiwania na stronie głównej obie są nazywane tak samo “Droga serwisowa/dojazdowa”. Za to w edytorze iD jedna to “droga wewnętrzna”, a service=driveway to “podjazd”.
To ja tak to zawsze rozumiałem - znak droga wewnętrzna, to daję highway=service, a jeśli to jest jakiś wjazd na parking podziemny, to dodatkowo service=driveway.

To czy dobrze rozumiem, że każde highway=service należy doprecyzować dodając “service=”? Podobnie jak jest w przypadku “highway=track”, co walidator bez “tracktype=” zgłasza że czegoś brakuje - to jest każdemu “highway=track” można przypisać “tracktype=” z odpowiednią wartością. Czy tak samo jest w przypadku highway=service? Czy każdej takiej drodze można przypisać “service=”?

Patrząc na mapę gdziekolwiek, gdzie występuje highway=service można zauważyć że raz jest tak, a raz tak, a takie drogi nie różnią się funkcją.

https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.07978/17.06642 - uliczka po lewej nie ma “service=”, a pozostałe mają. A czym się różnią?
https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.08057/17.06798
https://www.openstreetmap.org/way/314976382 - tu droga nagle zmienia się w “podjazd”, dlaczego?
To tylko kilka przykładów.

To jak tagować dojazdy do budynków? Dodawać zawsze service=driveway?
I czy jak taki odcinek jest private, to zawsze powinien mieć service=driveway?

mogę zgodzić się jedynie z tym, ze drogi typu serwisowego nie są przeważnie częścią tzw. głównej sieci drogowej.

tylko jeśli trzeba doprecyzować.

Każdej drodze można przypisać surface, access. smoothness itd.

highway=service + service=driveway + dalsze szczegółowe wartości m.in. surface=* itd. (para highway=service + service=driveway są wymagane do renderingu samo service=driveway bez tagu nadrzędnego highway=service nie będzie się wyświetlało na mapie)

to należy zastanowić się nad daniem tagu access np. dla osiedla gdzie jest stosowny znak ograniczający wjazd pojazdów (nie pieszych ani rowerów) będzie to np. vehicle=destination. Dostęp musi być rozważony jeśli potrzeba w zależności od oznakowania osobno dla pieszych, rowerów i samochodów.

powiązany jest z tagami z grupy access poniewaz może to być droga residental, service, track itd.

highway=service jest drogą o wyższej kategorii niż highway=service + service=driveway lecz niższej w stosunku do np. highway=residental.

Możecie mi napisać, jak tagujecie “maxspeed” na drogach?
Połowa dróg w Polsce ma komunikat “Discordant maxspeed and source:maxspeed, Discordant 90 and PL:rural”

Przeczytałem pomoc z wiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:maxspeed , oraz zerknąłem jak drogi tagowane są przez innych.
I wyszło, że teoria jedno, a praktyka drugie. :slight_smile:
W JOSM dla Drogi Krajowej mam:

highway=primary
lanes=2
maxaxleload=11.5
maxspeed:bus=70
maxspeed:hgv:conditional=90 @ (weight<=3.5);70 @ (weight>3.5)
maxspeed:trailer=70
maxspeed=90
ref=11;15
source:maxaxleload=Dz.U. 2011 nr 222 poz. 1321 Art. 2 pkt. 11
source:maxspeed=PL:rural
surface=asphalt

Pogrubiłem to co mnie interesuje. Reszta jest jasna ale wkleiłem całość dla jasności.

Na angielskiej stronie wiki znalazłem, że dla Polski nie ma “PL:rural”.

Poza tym dla jasności jakby ktoś mi wytłumaczył czego dotyczy ta pozycja “maxspeed:hgv:conditional”?
To, że maxspeed to wiem, ale to hgv?

Również jestem ciekaw.
HGV to temat rzeka… Generalnie dla samochodów ciężarowych obowiązują trochę inne ograniczenia. https://www.dailymail.co.uk/news/article-2051302/Lorry-driver-wedges-13-ton-HGV-narrow-alley-blindly-following-satnav.html
Ciekawe że w przykładzie który podałeś jest wybór HGV poniżej 3,5t i powyżej 3,5t?. Czy to czasem się nie wyklucza? To że auto jest ciężarowe chyba wynika z funkcji jaką pełni według dokumentów. Raczej nie da się w poniedziałek mieć samochodu który w dokumentach ma dopuszczalna masę powyżej 3,5t i jest samochodem dostawczym a we wtorek nagle zapisy w dokumentach pojazdu są inne i mamy już zwykły samochód osobowy którym jedziemy do kościoła? Wygląda na to że skrót HGV odnosi się do bardzo wielu różnych typów pojazdów.

Ja to rozumiem tak, że do 3,5 tony, czyli osobowe 90km/h, a powyżej 3,5 tony 70km/h. Problem taki, że w Polsce ciężarówki mogą jeździć 80km/h, a nie 70km/h. Czyli wszystko powyżej 3,5 tony to ciężarówki, niech będzie i tak, OK. Ale są też ciężarówki poniżej 3,5 tony. I co wtedy? Mowa o Polsce.
Poza tym “source:maxspeed” mówi o tym jakie prędkości w danym kraju obowiązują, czyli nie trzeba teoretycznie korzystać z “maxspeed:hgv:conditional”? Nie wiem, czy dobrze rozumuję.

W/g Kodeksu drogowego


3. Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi w przypadku:
....
zespołu pojazdów lub pojazdu niewymienionego w pkt 1:
na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu – 80 km/h,
na pozostałych drogach – 70 km/h.

Na drogach krajowych w Polsce dla ciężarówek obowiązuje generalnie ograniczenie do 70km/h + tolerancja 10km/h :slight_smile:
Widać JOSM nie rozróżnia czy droga krajowa ma dwa pasy czy jeden poza terenem zabudowanym, bo tutaj widziałbym problem.

Faktycznie też są, ale na tego typu samochody dostawcze wystarczy prawo jazdy kategorii B i ewentualnie kwalifikacja wstępna.

Tego nie wiem. Na drogach krajowych o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu powinno być dla ciężarówek 80km/h, na pozostałych drogach krajowych i niższej kategorii poza terenem zabudowanym powinna być wartość 70km/h tak to widze.