Ciekawy pomysł mieć ulicę A4 w odległości kilkunastu kilometrów od autostrady A4.
Ta miejscowość rzeczywiście tak się nazywa. A w każdym razie - TERYT potwierdza. Ciekaw jestem historii, jaka się za tym kryje…
To nie miejsce, ale zabawne i tak - Mercator Globe :
A co powiecie na ten przypadek? :
https://www.openstreetmap.org/node/240095754
Taka nazwa podobno funkcjonuje od 1070 roku…
Ziewniemy, wyznaczanie trasy z Petting do Fucking jest pewnie starsze od map elektronicznych.
Zawsze wydawało mi się, że Droga Mleczna jest jakby większa…
rmikke:Ta miejscowość rzeczywiście tak się nazywa.
A co powiecie na ten przypadek? :
https://www.openstreetmap.org/node/240095754Taka nazwa podobno funkcjonuje od 1070 roku…
No cóż, na podobnej zasadzie w Krakowie mamy Hujową Górkę, której nazwa nie pochodzi bezpośrednio od słowa wszyscy-wiemy-jakiego.
A co powiecie na ten przypadek? :
https://www.openstreetmap.org/node/240095754Taka nazwa podobno funkcjonuje od 1070 roku…
Ta granica lepiej wygląda jak pokaże się całą relację: https://www.openstreetmap.org/relation/6891884
W 30 rocznicę obrad Okrągłego Stołu - posesja uczestnika obrad wniesiona jako atrakcja turystyczna
https://osm.org/go/0PMbW6JiB-?
Jedne z bardziej oryginalnych skrzyżowań w Polsce - “Rondo Czterech Pancernych” w Żaganiu:
To jest tu https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.61756/15.31457
Trochę mylące - to miejsce ma dwie nazwy? Rondo i plac?
Trochę mylące - to miejsce ma dwie nazwy? Rondo i plac?
No na to wychodzi.
Miejsce formalnie ma adresację Plac Kilińskiego
ale nazwa „lokalna” na tyle dobrze się przyjęła, że funkcjonuje jako dominująca nawet w prasie regionalnej:
https://gazetalubuska.pl/tir-z-drewnem-wywrocil-sie-na-rondzie-w-zaganiu-zdjecia/ga/9935376/zd/18264702
Na samym rondzie też jest znak z nazwą “Rondo Czterech Pancernych” (https://www.google.pl/maps/@51.6174724,15.3148058,3a,15y,291.03h,81.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSynJT_ETHYrGKp1GXHVP9Q!2e0!7i13312!8i6656