Zou je misschien ook op een wat constructieve toon kunnen discussiëren ?
Prima dat je een ander standpunt hebt, maar je uit alleen maar verwijten zonder argumenten of onderbouwing.
Het enige wat leek op een discussiepunt, was je argument voor het weglaten (of zelfs verwijderen) van tags die overeenkomen met een defaulttabel vanwege verondersteld voordeel bij toekomstige wijzigingen in regelgeving tov expliciete tagging.
Ik heb daar 6 argumenten tegenover gesteld die elk op zich al aangeven waarom dat een misvatting is
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=728230#p728230
Jij neemt echter nog geeneens de moeite om daar inhoudelijk op te reageren, maar komt alleen maar met een niet onderbouwd punt op het meest triviale deel van de hele discussie:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=728310#p728310
Dit punt is triviaal omdat, zoals aangegeven, er meerdere redenen zijn waardoor het uiterst onwaarschijnlijk dat er een wijziging zal komen in regelgeving die 1-op-1 zonder veldwerk per way zal zijn door te voeren. Wijzigingen in het verleden hebben dat ook laten zien. En als day toch zou gebeuren: al onze edits gebeuren via servers en de problemen met undiscussed mechanical edits laten zien dat dat soort edits eerder te makkelijk zijn te doen door een ieder dan te moeilijk.
Juist een wijziging van een defaulttabel (wat de aanleiding ook is) geeft problemen als je de defaulttabel ook laat bepalen wat je wel en niet tagt in onze gemeenschappelijke primaire database. Ik ben dan toch nog steeds heel benieuwd het antwoord vanuit jouw kennis van zowel databases en logische argumenten op onderstaande vraag uit mijn eerdere mail:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=728230#p728230
Een wijziging van een defaulttabel zal eerder komen door voortschrijdend inzicht dan door wijziging van regelgeving
Er zijn, afhankelijk van je visie, allerlei wijzigingen denkbaar op de defaulttabel zoals sommigen die gebruiken op https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#Netherlands , bijvoorbeeld op path:
-motorcycle YES ipv NO (geen wettelijke reden voor andere waarde dan mofa)
-moped & mofa NO ipv YES (hintte je zelf op in https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=728016#p728016 )
-bicycle = NO ipv YES (dat is wat er op veruit de meeste paths geldt, als fietsen al mag, dan eerder permissive, sluiting na zonsondergang en evt. betaalde toegang)
En als een van die wijzigingen wordt doorgevoerd, wat doe je dan als je vindt dat een defaulttabel bepalend is voor wat je wel/niet tagt ?
Volgens die ene defaulttabel betekent dat op een path nu moped=YES.
Paths zonder bicycle=* (of bredere tag die dit afdekt) worden dus verondersteld wel toegankelijk te zijn voor bicycle
Als bicycle nu default op NO zet zonder verdere actie, dan sluit je al die paden voor fietsen, terwijl er ook paden tussen zitten waarvan defaultmappers hebben geconstateerd dat fietsen wel is toegestaan, maar waar *bicycle=yes * niet is getagd (of zelfs is weggehaald) “omdat het default is”.
Dus moeten we al die paden voortaan
(a) mijden alsof er een expliciete bicycle=no op staat
of
(b) krijgen alle paths zonder bicycle=* in de OSM-database dan na deze wijziging een bicycle=yes?
Beide geen aantrekkelijke opties, waar je geen last van hebt als je gewoon *niet *voor de router tagt en je je niet druk maakt over wat er in een default tabel staat (elke datagebruiker kan immers een andere gebruiken) en gewoon tagt wat je ziet; foot=yes, bicycle=no.
De defaulttabel gebruik je voor die gevallen waar er geen data beschikbaar is, en dat probleem wil je zo klein mogelijk houden, want het is immers een noodgreep, waarmee je ook verkeerd kan gokken.
Waar staat in de wiki dat je iets moet weghalen als het overeenkomt met iets in een bepaalde defaulttabel?
Ik zie wel:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Good_practice#Don.27t_remove_tags_that_you_don.27t_understand
of
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:access#Transport_mode_restrictions
of (wat nog verder gaat dan opname in een default tabel)
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dmotorway
En toch schrijf je
Wijzigingen waarin correcte data wordt weggehaald, enkel omdat het met een bepaalde default-tabel overeenkomt, zullen worden teruggedraaid. Er bestaat geen enkele breed overeengekomen basis voor zulke verwijderingen. Vul de data aan, verbeter het, maak het duidelijker, consistenter, maar verwijder het niet zonder er iets beters voor terug te zetten.