StreetComplete reaguje tu na wartość tagu building
Jak zmienisz na building=garage to powinien przestać (po wygaśnięcie limitu przechowywania questów i pobraniu nowych).
StreetComplete reaguje tu na wartość tagu building
Jak zmienisz na building=garage to powinien przestać (po wygaśnięcie limitu przechowywania questów i pobraniu nowych).
https://www.openstreetmap.org/note/1455581
Co z tym zrobić? Zamykać? Jeśli nie, to co dodać, żeby StreetComplete był szczęśliwy?
Edit: Popatrzałem na powyższe posty. Co do tagowania łączników znalazłem takie coś: https://help.openstreetmap.org/questions/1623/how-do-i-tag-a-skywalk-skyway-sky-bridge
Zmienić na building=yes lub nawet building=skywalk.
Lub dodać building:min_level.
A co ma adres? Jeden z budynków szpitala czy cały szpital?
Na przykład koło mnie adres jest przypisany do obszaru szpitala, więc na nim są tagi adresów.
building=skywalk też spowoduje że to zadanie się nie powinno pojawić
building=yes nie pomoże, pojawi się pytanie w jakim celu ten budynek powstał
Przerobić całość na jeden budynek, przez zamianę wszystkich cześci na building_part i dodanie relacji? Adres i tak mają wspólny.
Dzien dobry
A co z edycja skrzyzowań w tej apce lub dodawania dróg? Chyba wazniejsze jest przebudowa skrzyżowania tj dodanie ronda, nowej drogi itp.
Bycie pełnoprawnym edytorem nie jest założeniem tej aplikacji. Chodzi o umożliwienie ulepszania OSM przez odpowiadanie na różne pytania, uszczegóławiając w ten sposób mapę.
Do edytowania na Androidzie jest Vespucci, trochę wymaga ogarnięcia. Zawsze można edytować na komputerze w edytorze online (iD).
To powiedziawszy, StreetComplete ma opcję zgłaszania uwag niebędących odpowiedzią na żadne pytanie - taki freestyle
Przydałaby się jeszcze opcja wpisania odpowiedzi nie przewidzianej przez skrypt. Np, trafiłem na budynek ośrodka wychowawczego dla młodzieży w którym jest kaplica i coś tam jeszcze… zaznaczyłem jako publiczny.
Można wybrać “odpowiedź niemożliwa” (“can’t say” w oryginale) by utworzyć notkę. Ja na ogół przełączam się na edytowanie z Vespuccim.
building=yes generuje zadania o typ budynku
Pytanie o ilość pięter jest zadawana dla części budynków (np dla building=apartments, building=house, building=office a nie dla building=shed czy building=church). W szczególności nie jest zadawane dla building=yes.
Tu był budynek bez podanego typu (building=yes), więc pytanie o piętra się nie pojawiło.
https://www.openstreetmap.org/#map=18/52.23308/20.99826&layers=N
Zabawny wianuszek uwag wyszedł
To będzie building=transportation, prawda?
Nie powiedziałbym, że windy to budynki.
Ale winda może mieć budynek w którym się znajduje.
Dałbym tu building=transportation (przy tagowaniu z StreetComplete), przy ręcznym pewnie coś typu building=elevator_housing
https://imgur.com/a/in1NOTM i to nie są wszystkie z tej serii (ok. 1/3 się zmieściła na screenie)
Może warto by było dać jakiś “rate limit” na uwagi? Albo zrewidować UX, jeśli pytania sprawiają problemy?
Z treści wnioskuję, że chodzi o to zadanie i można w nim jak najbardziej zaznaczyć brak ścieżki, przy czym robi się to tak, że klika się na jedną ze stron ulicy tak jakby chciało się wybrać rodzaj ścieżki i na następnym ekranie jednym z rodzajów ścieżek jest jej brak. Dla osoby która chociaż raz nie zaznaczała istniejącej ścieżki i nie zobaczyła przy okazji tej opcji może nie było to intuicyjne.
Dzięki za zgłoszenie problemu.
Wrzucam to teraz do uwag które zamykam:
Zauważ że nie trzeba robić notki by taką odpowiedź zostawić.
Wybierz jedną stronę drogi, wybierz odpowiedź “brak drogi rowerowej”, to samo z drugą stroną.
Otworzyłem https://github.com/westnordost/StreetComplete/issues/2285 by poprawić to u źródła, ciekaw jestem czemu zostawiłeś notki zamiast rozwiązać to w SC (jeśli chcesz odpowiedzieć możesz zrobić to
Zamykam tą uwagę jako że dodanie tego z SC nie jest skomplikowane a nie jest to na tyle ważna informacja by trzymać uwagę aż ktoś to zweryfikuje
Dzięki za załatwienie sprawy
UX to niestety trudna sztuka: nawet jeśli wszystko wydaje się intuicyjne, to znajdzie się ktoś, kto coś przeoczy. Tak samo z iD, tak samo z MAPS.ME i nawet z JOSM-em.
Dzięki za załatwienie sprawy
UX to niestety trudna sztuka: nawet jeśli wszystko wydaje się intuicyjne, to znajdzie się ktoś, kto coś przeoczy. Tak samo z iD, tak samo z MAPS.ME i nawet z JOSM-em.
Jeszcze nie do końca załatwiona, StreetComplete trzeba będzie chyba poprawić.
Ale to już w https://github.com/westnordost/StreetComplete/issues/2285
Dzięki za zgłoszenie problemu.
Wrzucam to teraz do uwag które zamykam:
Zauważ że nie trzeba robić notki by taką odpowiedź zostawić.
Wybierz jedną stronę drogi, wybierz odpowiedź “brak drogi rowerowej”, to samo z drugą stroną.
Otworzyłem https://github.com/westnordost/StreetComplete/issues/2285 by poprawić to u źródła, ciekaw jestem czemu zostawiłeś notki zamiast rozwiązać to w SC (jeśli chcesz odpowiedzieć możesz zrobić to
- w https://github.com/westnordost/StreetComplete/issues/2285
- w wątku https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=808508#p808508
- otworzyć jedną z uwag i w niej skomentować
- wysłać mi PW ( https://www.openstreetmap.org/message/new/Mateusz%20Konieczny )
Zamykam tą uwagę jako że dodanie tego z SC nie jest skomplikowane a nie jest to na tyle ważna informacja by trzymać uwagę aż ktoś to zweryfikuje
Z tego co widzę nie ma tutaj autora wymienionych uwag, więc nie do końca rozumiem do kogo się zwracasz.