Nie wiem czy to było gdzieś u nas wspominane, ale przez szukajkę forumową nie znalazłem - Zumi korzysta z danych OSM w swoich mapkach:
A wiecie, że poprawili?
No to może teraz pociosam kołki w głowie InPostowi. To może być duża wartość reklamowa, popularna strona…
Może OSM po prostu powinno fakturować takie przewinienia?
A kasę przeznaczyć na mapping party w różnych miastach
Ja to mam inne pytanie. Czy jesteśmy w stanie spowodować, żeby na konkretnej stronie mapa się nie wyświetlała?
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Blocked_applications
i
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Access_blocked
Poza aplikacjami nie znam innych przypadków blokady, to musiałby powiedzieć ktoś w temacie.
Zależy czy korzystają z własnych serwerów czy tych utrzymywanych przez fundację OSM.
Rzeszowski geoportal ma warstwę OSM, ale tak jakby pobrali dane wokół Rzeszowa (już parę miesięcy temu) i wyświetlali w stylu sprzed paru lat
http://osrodek.erzeszow.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=+granice+OSM+
To jest jeden z geoportali utrzymywanych przez firmę “GEOBID”. Gdzieś na początku roku p. Borys z tej firmy tłumaczył mi, że:
- ten podkład jest opcjonalny - tzn. dają go tylko tym powiatom, które sobie zażyczą (np. stalowawola.geoportal2.pl nie używa) i są to statyczne kafelki.
- każdorazowo generuje go firma GEOBID - tzn. kiedy klient zauważy, że podkład jest nieaktualny i sobie tego zażyczy. Przykładowo tarnobrzeski.geoportal2.pl jest mocno nieaktualny
Lokalizator grobów na cmentarzach komunalnych w Krakowie https://www.zck-krakow.pl/locator.
Z nakładką własnych, zgrubnych, planów cmentarzy.
Przeszli z Google na OSM.
Wyszukiwarka DuckDuckGo właśnie zrezygnowała z OSM na rzecz mapek Apple
A propos inPosta - mapki serwują we własnym zakresie i dane ani styl nie są najświeższe, ale dość świeże.
A gdzie poprawili info? Bo na wyszukiwarce paczkomatów brak informacji licencyjnych:
No nie poprawili. Nawet w ogóle nie odpisali.
No to ja już głupi jestem - skąd wobec tego zrzut z atrybucją i to zdanie:
Z portalu celników, o ile dobrze pamiętam. Dopiero to, że tam poprawili, skłoniło mnie do porwania się z motyką na inPost.
Mapka jest w dużej skali tylko, bo i nic więcej nie trzeba do lokalizacji IP, ale ma atrybucję:
Nowe stacje roweru miejskiego we Wrocławiu (Nextbike) mają mapkę z osm - co nie jest niczym nowym, bo stare też miały.
Ta jednak to ewidentny klon osm-carto, z powiększonymi niektórymi czcionkami.
Atrybucja nie jest zamieszczona zgodnie z https://www.openstreetmap.org/copyright
Tutaj fragment(!) mapki:
Atrybucja jest w zasadzie ledwo widoczna, nawet w powiększeniu.
(to nie problem ze zdjęciem, tam jest użyta taka przetłuszczona czcionka).