Er zijn best veel routeerengines die op OSM werken, zie https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Routing/online_routers
Van deze lijkt de eerste mij het meest geschikt voor algemeen gebruik:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OpenRouteService
OSMand gebruikt die ook.
Hans_Erren
(Hans Erren)
October 25, 2018, 6:35pm
363
Q: Gaat iemand hier achteraan?
https://promodomo.nl/woningen/barendrecht/barendrecht/de-kolk/17
Geen melding van attributie, sterker nog google wordt vermeld op OSM kaart.
Is er iemand binnen OSM die dit soort zaken aankaart?
JeroenHoek
(Jeroen Hoek)
November 22, 2018, 5:30pm
366
Math1985:
PostNL is overgestapt van Google Maps naar OpenStreetMap:
https://www.postnl.nl/locatiewijzer
Ze maken gebruik van de rendering van Geodan. Een attributie ontbreekt, zou iemand misschien een vriendelijk (!) mailtje kunnen sturen?
Ik kwam het net ook tegen. Bijzonder kwalijk aangezien ze een paar jaar geleden hun dataset van brievenbussen nog niet beschikbaar wilden stellen voor onze kaart. Anyway, geen e-mailadres te vinden op de site dus heb ik ze gebeld. E-mail kan niet, zeiden ze, maar ik kan ze wel een brief sturen. Ben bezig met een nette brief te tikken
Ik zocht net een brievenbus en zag inderdaad OSM. Heb je hier al iets van teruggehoord?
Mooie app voor de smartphone: “Topo GPS” (o.a. verschillende opties kaartenlagen waaronder OSM). Je kunt de kaarten ook offline downloaden en updaten, maakt meteen gebruik van zeer recente wijzigingen in OSM dus zeer actueel!
Kogacarlo
(Carlo)
December 19, 2018, 7:49pm
368
Hier ook niet: Windpark Venlo
Even kijken wie dat gemaakt heeft en dan zal ik ze een mail sturen.
edit: contactformulier ingevuld:
Beste,
Ik zag een indicatieve contourenkaart die volgens mij door jullie gemaakt is, deze kaart:
http://www.actiegroepwindturbines.nl/documenten/publicaties/A.W.B.%20kaartje%20notitie%20Peutz%20III%20%20d.d.%2027.02.2018.pdf
De ondergrond is van Openstreetmap (OSM).
De OSM-gemeenschap heeft graag dat gemeld wordt dat gebruikte data van OSM afkomstig is. Meer informatie staat hier:
https://www.openstreetmap.org/copyright
Als de indicatieve contourenkaart niet van jullie is zal ik op zoek moeten naar de maker en kunnen jullie dit schrijven in de prullenbak gooien.
Vriendelijke groeten,
XXXX XXXX, vrijwilliger van OSM
Een niet zo nette toepassing in GeoSetter
compleet met de gebruiksvoorwaarden voor Google
Ik ben wel geregeld tegengekomen dat er Google in beeld stond, als je er dan op klikte schakelde hij om naar de Google kaart.
Het is inderdaad tevens een link naar Google maps, maar het suggereert toch dat ook de andere kaarten van Google zijn.
Het staat namelijk ook over de kaarten van OSM. Osmarender en MyTopo geprojecteerd.
Bovendien krijgt men steeds de gebruiksvoorwaarden van Google en niet van de andere kaartmakers.
Jimiiee
(Jimiiee)
January 3, 2019, 11:36pm
372
https://nieuws.top010.nl/parkhuis-cool-rotterdam.htm
Dit is een website voor nieuwbouw in rotterdam.
Ik had ze gemailt dat ze beter naar OSM konden overstappen (in plaats van google). Het heeft gewerkt :). Mijn mooie BAG import verzoekjes worden nu gebruikt. Ze gebruiken nu OSM
Roef
(Roef)
January 17, 2019, 1:28pm
374
Onlangs mijn weerstation toegevoegd aan wow.
De Engelse weerdienst (https://wow.metoffice.gov.uk/ ) en de Belgische weerdienst (https://wow.meteo.be/nl/ ) gebruiken hiervoor OSM.
Onze eigen KNMI (https://wow.knmi.nl/ ) maakt echter nog gebruik van Google Maps…
Jimiiee
(Jimiiee)
January 24, 2019, 4:16pm
375
EOSfoto:
Bij RTIC wordt zeker weten (helaas) geen OSM gebruikt. Ze maken daar gebruik van Teleatlas, wss heeft daar toevallig iemand een OSM kaartje geopend, maar het zit niet in de gangbare systemen, hoewel ik het wel telkens gepromoot heb.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=yc9KcKncBqo
Bij de IT van de politie gebruiken ze zeker OSM. Onze Bag huisjes staan erop. Dus het is nu zeker
Onlangs mijn weerstation toegevoegd aan wow.
De Engelse weerdienst https://www.capricorntraits.us/ nog gebruik van Google Maps:)
Geim
(Geim)
February 11, 2019, 5:15pm
377
Ik zag deze: https://www.natuurmonumenten.nl/kaart helaas geen verwijzing vaan Openstreetmap
janremi
(Jan Remijn)
March 11, 2019, 8:57am
378
Het stamboom programma Haza-21v3 gebruikt sinds 9 maart 2019 OpenStreetMap kaarten i.p.v. Google Maps.
Mvrgr Jan Remijn
De Wandelkaarten op de Gorsselsche Heide gebruiken OpenStreetMap, ze klaagden in het document over verouderde kaarten, dus die heb ik maar even aangepast en ze op de hoogte gebracht van de nieuwe kaarten.
https://gorssel.nl/images/erop_uit/Routes/GorsselseHeideWandelingVanafZessprongKORT.pdf
Is deze al genoemd?: https://www.kompass.de/wanderkarte/
Gebruikt voor een laag OSM, maar geen © vermelding in het beeld.
Ninjoh
March 22, 2019, 7:47pm
381
Is wel een oud OSM-kaartje haha, van vóór ik mn eerste edit op OSM maakte.