Здравейте,
с няколко човека участвахме в хакатон организиран от “Визия за София”, по време на който извлякохме данни за височините на сградите в София от сателитни снимки (https://land.copernicus.eu/local/urban-atlas/building-height-2012?tab=mapview).
На снимката от сателита с различни по цвят пиксели са маркирани различните височини, но понеже размерът на един пиксел е 10Х10м, височините може да не са напълно точни, особено за по-малки по площ сгради.
На базата на тези височини и данните от кадастъра направихме 3D модел на София: http://shadows.metacraft-labs.com/1/
Отварям темата, за да обсъдим дали и как можем да допринесем към OSM с това, което сме свършили.
Можем да качим тези височини в OSM за сградите, за които няма информация за височина.
Също, разгледах и плановете на сгради от кадастъра наложени върху сградите от OSM и обикновено информацията от кадастъра е по-детайлна, но има и някои случаи, в които кадастърът не е верен. Какво правим в такъв случай, има ли смисъл да заменим съществуващите очертания на сгради с тези от кадастъра? При интерес мога да изпратя наложени данните.