Zastanawiasz się, czy sygnalizacja świetlna jest tam do usunięcia?
A może brakuje junction=circular? Jeśli zdjęcia są aktualne, to raczej nie, bo nie widać, by ruch tam odbywał się wokół wyspy centralnej.
Wygląda to jak często spotykane, normalne skrzyżowanie dróg dwujezdniowych. W niektórych rejonach Polski zarządcy dróg lubią je, z bliżej nieokreślonych powodów, opatrywać znakami C-12.
No ale moment - skrzyżowanie jest oznakowane znakami A-7 + C-12, czyli zasadniczo obowiązuje tam ruch okrężny i jest nawet trochę trawy która robi za wysepkę.
Ale są też światła, które normalnie sterują ruchem, czyli żadne tam rondo, bo nie mam pierwszeństwa będąc na rondzie, muszę ustąpić zgodnie z sygnalizacją (czyli de facto junction=circular). Wiki powiada, że zasadniczo: „the roundabout itself should be free from all intersection controls including traffic signals, stop signs or stop markings, give-way (or yield) signs or give-way markings” ale dodaje jednocześnie w sekcji Possible misinterpretations że: “There can be traffic light, as long as the circular road has right-of-way when the lights are off.”
No i teraz - gdy światła będą wyłączone to skrzyżowanie zmienia się raptem w „klasyczne” rondo, czyli wjeżdżający musza ustąpić pierwszeństwa tym, którzy już są na rondzie, czy nie ?
Jak to właściwie ugryźć ?
Problem jest zdaje się natury ogólnej bo wydaje mi się że nie ma wypracowanego jednego schematu tagowania - spójrz proszę na 2 przykłady z Poznania - oba skrzyżowania ze znakami A-7 + C-12 + sygnalizacją świetlną:
rondo Nowaka Jeziorańskiego - długa historia przepychanek wpierw roundabout, potem nie roundabout, potem znów roundabout, potem znów nie roundabout, a na końcu circular,
Proszę o naprawę granicy gminy Iłów https://www.openstreetmap.org/relation/295881 i Młodzieszyn https://www.openstreetmap.org/relation/3008992 (powiat sochaczewski), ponieważ zostały “otwarte” przez usera WieKo68. Przy okazji warto sprawdzić geometrię wszystkich gmin w powiecie, ponieważ też zostały edytowane, łącznie z usunięciem kilkunastu node’ów z ich granic.
Edit: już naprawione, jednak nadal trzeba sprawdzić geometrię gmin.
Geometria gminy Młodzieszyn poprawiona. Ogólnie są to drobne korekty (odrysowywałem na większym zoomie stąd będzie trochę więcej węzłów), większe jedynie na odcinku Rokocina=>Helenów i fragment na północno-zachodnim krańcu na Wiśle.
Poprawne renderowanie ustało po dodaniu do relacji Puszcza Goleniowskatego elementu z rolą inner, ponieważ przecinały się linie obu obrysów.
Po jego usunięciu powinno być już OK.
Swoim zestawem zmian wprowadziłeś też nowe obiekty jak np. ten.
Czy to też ma być wycofane ?
Klient “oddał do użytku” drogę ekspresową S-3 między węzłami Lubin Północ i Kaźmierzów. Zmianę wycofałem ale trzeba sprawdzić inne jego edycje bo pootwierał także kilka innych dróg. https://www.openstreetmap.org/changeset/65778982
Mam pytanie i prośbę o ewentualną poprawkę. Otóż w okolicy Szczecina łączą się dwie puszcze - Bukowa i Goleniowska. I niestety ta granica od zawsze jest błędnie zmapowana - w tej chwili jest to linia prosta z północy na południe. Poprawka tego w znanym mi edydorze iD to mozolna praca i tutaj pytanie do was czy da się jakoś w miarę szybko wyciąć? Właściwa granica Puszczy Bukowej powinna być wyznaczona granicą aktualnie naniesionego parku “Szczeciński Park Krajobrazowy „Puszcza Bukowa”
Hej, mam problem ze zmapowaniem jednego skrzyżowania w Bielsku-Białej. Otóż problem polega na tym, że z jadąc tą łącznicą wyjedziemy na pas, z którego da się skręcić tylko w prawo w Bystrzańską (w kierunku Centrum). Jadąc tą łącznicą można pojechać w każdą stronę, natomiast jadąc tą łącznicą można skręcić tylko w lewo. Problem leży w tym, że wszystkie łączą się w jedną drogę, ale pozwalają pojechać w różnych kierunkach. Macie jakieś pomysły jak to oznaczyć lub rozrysować, żeby działało?
No niby jest, tylko żadna nawigacja (sprawdzałem MagicEarth, OsmAnd i te dwie z głównej strony) nie bierze tego pod uwagę i zawsze bierze lewą łącznice, niezależnie od kierunku jazdy. Pewnie trzeba by dać restrykcje, tylko ja jestem kiepski, jeśli chodzi o relacje…
Czy dobrze rozumiem że oznaczałoby to odjęcie sporego obszaru Puszczy Goleniowskiej i dodanie go do Puszczy Bukowej ? Tak mniej więcej na linii Klęskowo-Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce ?