Maar er zouden ook andere voertuigen kunnen rijden.
Paard en wagen (mits niet van defensie) mag er namelijk wel rijden.
Ook de instantie die het gebied onderhoud mag er door.
motor_vehicle=permissive betekent juist dat motorrijtuigen er wel in mogen, maar dat de toestemming op elk moment kan worden ingetrokken (een eigen weg).
Ik zie in dat gebouw in Venlo en in de boerderij te Weerdinge geen twee-onder-één kap en ik denk dat dat voor de meerderheid van mensen geldt en vermoedelijk ook voor bouwkundigen.
Die boerderij gesplitst in 2 wooneenheden: oké, ik zie één boerderij… dus één gebouw. Ik zie twee voordeuren en huisnummers dus twee gebouwen. Maar ik zie één boerderij dus één gebouw, enzovoort.
Hoezo eenvoudig?
Als je het aantal wooneenheden of aantal voordeuren bepalend laat zijn, wat dan met een appartementencomplex?
En er zijn dus ook panden die worden samengevoegd en van twee naar één voordeur gaan en in de BAG als twee panden blijven gelden.
OSM is noch een historische database noch een overheidsdatabase.
Twee wooneenheden en voordeuren in één gebouw maken het gebouw niet automatisch tot een twee-onder-één kap.
Om te beginnen betreft het in Venlo al geen eengezinswoningen en in Weerdinge zijn het geen ‘gelijkvormige woningen’.
Niet prima dat jij mij woorden in de mond legt.
211 Pagina’s aan BAG-import → dat betekent dat BAG-gegevens volop worden gebruikt in OSM. Dat betekent NIET dat OSM = BAG of dat OSM altijd de BAG moet gehoorzamen.
Volgens mij is access=no, foot=yes, horse=yes de intentie van die bordenset. Formeel gezien is het access=no, maar laten we er even van uitgaan dat de wegbeheerder paarden en voetgangers (wandelaars) toestaat daar middels het bord ernaast.
Het ‘verboden voor militaire voertuigen’ deel kun je negeren, dat zit in principe al in het verbodsbord inbegrepen. Het onderbord is er zoals eggie zegt omdat militaire voertuigen waarschijnlijk doorgaans wel door mogen rijden (of gewoon doorrijden) bij verbodsborden in die omgeving. Daar valt voor ons niet op te taggen (want normaal gesproken niet zichtbaar op de borden), en dat hoeft ook niet.
Eigenlijk moet er ‘OOK verboden voor militaire voertuigen’ staan.
Aangespannen paard lijkt mij carriage=yes, niet horse=yes. Dan wordt het dus: access=no en foot=yes (vanwege het ronde witte bord met rode rand, C1), carriage=yes (hoewel er inderdaad formeel geen uitzondering voor bespannen wagens onder bovenstaand bord aangegeven is).
Dan sluit je eerst alle verkeer uit, en geeft daarna aan wie er wel langs mag. Je kunt ook zonder access=no werken, door de categorieën achter elkaar op te sommen:
vehicle=no horse=no foot=yes carriage=yes (dit is dan weer een uitzondering op vehicle=no).
De tag motor_vehicle=no is niet voldoende in dit geval, ook fietsers mogen hier niet langs.
Het onderbord is inderdaad nogal onduidelijk: geldt het bord nou ook voor militaire voertuigen, of alleen daarvoor.
Er is bij mijn weten geen tag voor militair verkeer, dat kun je als je wil in een description=… toevoegen.
Je staat met je rug naar een militair oefenterrein, dat opengesteld is voor wandelaars en honden, op de wegen en paden en voor paarden en fietsers op de daarvoor aangewezen routes.
Voorbij het bord begint de weg voor het bestemmingsverkeer, wat dit bord trouwens alleen vanaf de achterzijde kan naderen, maar er eigenlijk niet voorbij mag. Voor de fietsers ligt een apart pad.
O ja, de weg is soms een stofvlakte, maar soms staat er ook 20 cm bagger en 10cm water op.
Je vergeet ‘conditional’. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Conditional_restrictions
Het mag één der natste plekken in de omgeving zijn, van de zomer liep je er toch flink stof te happen.
Pas sinds van de week zie je hier en daar weer wat vocht…