Tu problem wynika z tego że ikonka sklepu jest zasłaniana przez ikonkę parkingu. Trzeba by to sprawdzić, ale pewnie wyświetlanie ikon parkingów po wszystkich innych może być dobrym pomysłem.
Usiadłem wreszcie i porządnie opisałem dlaczego użycie dla dróg skali koloru aż do fioletu (zamiast tylko do czerwieni) poprawiłoby czytelność stylu, zwłaszcza dla dróg tertiary, które kiedyś bez skutku próbowałem pokolorować na jasnożółty:
Dzieła sztuki w formie posągu/sylwetki (statue) warto otagować dokładniej, wtedy są i lepiej otagowane i mniej wyraziste. To samo z różnymi typami pomników. Podejrzewam, że we Wrocławiu to krasnale tak zaatakowały - niestety nie wiem jak odróżniać np. duże dzieła sztuki od małych.
Największe zmiany to wyświetlanie udokumentowanych obiektów healthcare=*, zmiana koloru natural=scrub (czyli krzaków), zmiana koloru i wzorka na ogródkach działkowych, wyświetlanie nazwy przylądków (natural=cape) oraz coś akurat na zimę - wyświetlanie lodowisk (leisure=ice_rink).
Mam natomiast inną zagwozdkę. Otóż fajnie by było gdyby na domyślnej mapie były wyświetlane nazwy nabrzeży (portowych). Często będąc w portach są to “punkty” dzięki którym można się nawigować. Czy w ogóle była prowadzona dyskusja na ten temat?
Gdzieś (może na tym forum) był zgłaszany problem z generowaniem nazw bankomatów. Poniższy bankomat ma pod ikoną wygenerowaną nazwę operatora a nie nazwę (z pola name). https://www.openstreetmap.org/node/935789596
Czy tak powinno być?
Jeśli ktoś potrzebuje bieżący zestaw kafelków z OSM Carto na niskich poziomach poziomach przybliżenia, to Paul Norman oferuje gotowe (od poziomu 0 do 6, 8, 9 lub 10):
Jest już przyjęta poprawka, która jeszcze raz zmienia kolor i wzorek, tym razem ścieżki są widoczne dużo lepiej - najpewniej nowa wersja zacznie się wdrażać w najbliższy piątek wieczorem: