A to jest jeszcze inny przykład powszechnego problemu w nawigacjach, czyli braku implementacji zmiany środka transportu. Dotrzeć do “CELU” można tu pieszo, i gdyby nawigacja to uwzględniała, to wiedziałaby, jaką ulicę wybrać.
I tak i nie:)
W/g mnie (oczywiście teoretycznie, bo nikt nie będzie nagle dodawał tagu ograniczającego dla autostrad z rogatkami) dla takiej autostrady pasowałby access=permisive ponieważ.
- Nie każdy może wjechać na autostradę zarządca decyduje posiłkując się przepisami kto może wjechać i na jakich warunkach i np. jeśli nie opuści autostrady w określonym czasie będzie płacił za każdą dodatkową dobę korzystania z infrastruktury autostradowej.
- zarządca autostrady udziela pozwolenia każdemu autu z osobna.
Nawigacja w takim przypadku może wyznaczyć dojazd zupełnie z innej strony tam gdzie nigdy nie można było wjechać np. jak numer będzie blisko drogi szybkiego ruchu może nawigacja wskazać że skręć w prawo i za 50m jesteś u celu:) tylko do pokonania masz płot, rów i szpaler drzew:). Może pojawić się w ekstremalnej sytuacji ryzyko narobienia wielu kilometrów w celu dojechania do jedynej bramy wjazdowej, ryzyko kolizji, wypadku, straty czasu i frustracji że nawigacja zadziałała tak a nie inaczej.
W przykładzie z osiedlem dla aut od bramy może pasowałoby access=permisive?
Chyba ze trochę źle interpretuję dostęp i access=private jest oki.
Witam serdecznie.
Chciałbym się wypowiedzieć o moich doświadczeniach z Yanosikiem.
Chodzi mi głównie o poruszanie się po autostradach. Brakuje mi kilku istotnych rzeczy:
1.Zbyt późne lub niedokładne informowanie o zjeździe. Przykład:
https://www.openstreetmap.org/node/300808633#map=19/54.49761/18.46230
https://www.openstreetmap.org/way/233247592#map=17/54.49659/18.46227
Pierwszy link to node w miejscu gdzie rozwidla się droga ekspresowa oraz zjazd.
W tym miejscu Yanosik mówi “Zjedź”. Wcześniej co prawda mówi “za 500 m zjedź” ale to niezbyt dokładny moment i można się pomylić zwłaszcza jak nie zna się danej drogi.
Drugi link to linia drogi ekspresowej, zawierająca opis liczby pasów oraz turn:lanes i to na początku tej linii powinniśmy usłyszeć “zjedź” aby wjechać na trzeci pas zjazdowy.
Informację zjedź powinniśmy usłyszeć wcześniej czyli w tym punkcie (początek linii)
https://www.openstreetmap.org/way/233247592#map=19/54.49613/18.46205
Generalnie często trzeba zerkać na ekran aby wiedzieć co się naprawdę dzieje i bezpiecznie wcześniej wykonywać odpowiednie manewry.
2.Informacja o pasach na węzłach autostradowych oraz na drogach ekspresowych
To jakby uzupełnienie punktu jeden, przydatne na dużych węzłach, z dużą ilością pasów, chociażby węzeł Łódź Północ.
Oczekuję na takich węzłach informacji w odpowiednim momencie, bezpieczeństwo jest NAJWAŻNIEJSZE!
Zastanawiałem się czy czasem, niektórzy kierowcy zjeżdżają w ostatniej chwili w zjazd właśnie przez ten problem?
Jest to trasa z Warszawy do Gdańska.
W czasie tego konkretnego manewru należy:
1.Zająć skrajny prawy pas do zjazdu aby bez zmiany pasa wykonać manewr 2 - oczekiwana informacja głosowa (już na samym początku pojawienia się pasów zjazdowych a nie wtedy kiedy się one kończą!) - “Zjedź w prawo i zajmij prawy pas”
2.Następnie mamy dwa pasy do jazdy na wprost i jeden prawy do zjazdu na Gdańsk - oczekiwana informacja głosowa - “Zjedź w prawo”
Tym sposobem mamy bezpieczne prowadzenie po pasach ruchu, najbardziej optymalne.
3.Informacja o odległości do następnego węzła.
Przydatna dodatkowa informacja - włączana opcjonalnie.
Od dziś otwarte i przejezdne w pełni jest skrzyżowanie Sośnicka/Warszawska w Poznaniu (wraz z sygnalizacją).
Zmiany naniosłem.
Hej Yanosiki !
Dziś rano zmianą 64962149 został otwarty kolejny odcinek S8.
Potwierdzacie w śladach GPS?
Tak
Podpisuję się obiema rękoma pod uwagami wojtas82. Najlepiej by było gdyby Yanosik skopiował rozwiazania z Google Maps Jak coś dobrze działa to nie ma co kombinować.
Drogie Yanosiki, możecie wyrysować rondo w Białej Nyskiej z dostępnych dla siebie śladów?
https://www.openstreetmap.org/note/1256380
Gotowe
o kurde może była by możliwość udostępnienia hot mapy od Yanosików w formie wmsa :x tak jak to robi strava z mapą biegową i rowerową
:x jeszcze jak by zrobić ze dwie z danymi z ostatniego miesiąca i może z roku :x
Hej Yanosiki, dzisiaj pomykałem drogą 901 z Zawadzkiego do Dobrodzienia i w miejscowości Bzinica Stara droga jest zamknięta dla ruchu z wyznaczonymi podobno objazdami zgodnie z http://zdw.opole.pl/10/utrudnienia-na-drogach.html . A Yanosik nic nawet się nie zająknął o zmianie w ruchu. Trzeba by to oznaczyć bo podobno do czerwca ma tak być. Może macie więcej danych w swoich śladach.
Yanosik nie wiedział Naniosłam zmiany.
Do przysiółków Obudowa i Brzyszowe da się dojechać. Wprawdzie znak stoi dokładnie tak jak naniosłaś zmiany ale na odcinku do Obudowy nie ma żadnych prac.
hej Yanosik. Dziś wybrałem się z Koszalina do Kołobrzegu nową S6 i o dziwo Yanosik prowadzi uparcie starą DK11 mimo, że S6 jest już na mapie.
Wskazana droga w aplikacji zostanie uwzględniona wraz z kolejną aktualizacją danych mapowych, tj. od 16.10.
Ktoś dodał uwagę o zamkniętej drodze, pewnie macie dokładniejsze dane, jak to tam wygląda
https://www.openstreetmap.org/note/1964883#map=19/50.30706/19.18087&layers=N
Wprowadziłam drobne korekty.
Cześć, droga nr 379 już sprawdzona i zaktualizowana.